Zamknij

Jak skuteczna w wykrywaniu przestępczości jest Komenda Powiatowa Policji w Śremie?

10:46, 06.05.2021 M.M Aktualizacja: 11:12, 06.05.2021
Skomentuj

Na terenie powiatu śremskiego nad bezpieczeństwem obywateli czuwa Komenda Powiatowa Policji w Śremie. W naszym mieście, jak i w każdym innym nieustannie popełniane są czyny zabronione takie jak: wykroczenia oraz przestępstwa.

Wykroczenie to czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5 000 zł lub nagany. Natomiast przestępstwo to czyn zabroniony uznany za zasadniczo społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny, konkretnie zdefiniowany i zagrożony karą na mocy prawa karnego.

Do zadań KPP w Śremie należy ujawnianie czynów zabronionych oraz ich sprawców.

Poniżej przedstawiamy liczby ogółem wykrytych przestępstw oraz wskaźniki ich wykrywalności w ciągu ostatnich lat

W każdym roku sporą część wszystkich przestępstw stanowiły przestępstwa kryminalne 

Przestępstwa te jednocześnie uznawane są za najbardziej uciążliwe społecznie. W 2018 r. wskaźnik ich wykrywalności wyniósł 63,8 %, w 2019 r. wykryto 74,3 % takich przestępstw (wzrost o 10,5 %), natomiast w 2020 r. było to już 75,5 % (wzrost o 1,2 %). W poszczególnych kategoriach przedstawiały się one następująco

W ciągu ostatnich 3 lat nie stwierdzono żadnego przestępstwa zabójstwa. Jednak miały miejsce one wcześniej. Od 2009 r. odnotowano kilka przypadków. Pierwsze zabójstwo miało miejsce w 2012 r. Kolejne 2 przypadki wykryto w 2014 r., były to przestępstwo zabójstwa oraz usiłowanie zabójstwa. Ostatnie stwierdzone zabójstwo miało miejsce w 2017 r.

Na terenie powiatu śremskiego ujawniono też sporo przestępstw narkotykowych, podczas których Policja zabezpieczyła poniższe ilości substancji podejrzanych

W powiecie śremskim wiele razy dochodziło również do przestępstw na tle gospodarczym

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%