Zamknij
REKLAMA

Choinka choince nierówna. Jak wybierają śremianie?

12:34, 20.12.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Duża, niska, żywa, sztuczna, w doniczce lub cięta, świerk, a może jodła - co roku nad tymi dylematami odnośnie zakupu przysłowiowej choinki zastanawiają się miliony na całym świecie. Jak to wygląda w Śremie? Czym kierują się śremianie przy zakupie drzewka bożonarodzeniowego? By się tego dowiedzieć udaliśmy się do punktu sprzedaży przy ulicy Kilińskiego.

„Najważniejsze kryterium to wielkość” – już na wstępie bez chwili zawahania odpowiada pan Tadeusz, który zajmuje się sprzedażą drzewek. Kupujący zwracają również uwagę czy drzewko będzie można później posadzić w ogródku, dlatego wiele osób decyduje się na zakup choinki w donicy. Choinki cięte również cieszą się popularnością, przede wszystkim wśród osób nieposiadających terenów zielonych za domem.

Kupujący sugerują się również ceną. Koszt zakupu choinki to wydatek minimum 50 zł.
Najdroższe potrafią kosztować grubo ponad 100, a nawet 200 zł. W tym przypadku cena uzależniona jest od wielkości drzewka oraz jego gatunku. Do najdroższych należy jodła kaukaska, która jest prawdziwym rarytasem. Pan Tadeusz jednak wspomina, że „najwięcej sprzedaje się świerków srebrzystych”. Najczęściej są to drzewka oscylujące w granicach metra wysokości, przechowywane w doniczkach. Po świętach drzewko może dzięki temu cieszyć oko w naszym ogrodzie.

Również ilość sprzedanych drzewek może robić wrażenie. W dobry dzień handlowy sprzedanie 100 sztuk nie stanowi problemu. Przedświąteczny szał zakupów zaczyna się już na początku grudnia. Choinki również „biorą w tym udział”. Dzięki temu można wybrać odpowiedni egzemplarz, dopasowany do wymagań klientów.

Warto już teraz pomyśleć o choince. Pan Tadeusz na pewno pomoże.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone