Zamknij
REKLAMA

W quizie sprawdzili swoją wiedzę. Przedszkolaki zdobyły tytuł...

10:29, 10.06.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Przez cały rok szkolny dzieci zgłębiały tajemnice matematyki poprzez różne zabawy, ćwiczenia, działania praktyczne, również z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. 7 czerwca postanowiły sprawdzić swoją wiedzę w quizie matematycznym „Sprawna główka”.

Miał on na celu utrwalenie zdobytych wiadomości i umiejętności, rozwijanie zainteresowań matematycznych, ich prezentację na forum, a także kształtowanie dojrzałości emocjonalnej oraz umiejętności pokonywania trudności. Jako pierwsze do zmagań przystąpiły dzieci z grup starszych: „Pszczółki”, „Żabki” i „Motylki”. Przedszkolaki zmagały się w zadaniach, wykazując się wiedzą z zakresu: posługiwania się określeniami dotyczącymi stosunków przestrzennych, liczenia oraz znajomości liczebników głównych i porządkowych w zakresie 10 , układania rytmów i ciągów, dodawania i odejmowania w zakresie 10, określania następstwa dni, pór roku oraz posługiwania się pojęciami dotyczącymi czasu, nazywania i znajomości figur geometrycznych, klasyfikowania ze względu na dwie cechy, odkodowywania informacji.

Przedszkolaki wyśmienicie poradziły sobie z zadaniami w atmosferze radości i uczciwej rywalizacji, integrując się jednocześnie ze sobą. Wszyscy zdobyli tytuł SPRAWNEJ GŁÓWKI i otrzymali dyplom.

Liliana Łucka

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone