Zamknij
REKLAMA

Październik. Moda na różaniec.

21:48, 04.10.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Moda na różaniec. Nie wstydź się różańca. 
Dla młodych ludzi to wstyd, dorośli nie mają czasu, a starsi preferują odpoczynek w domu… Dlatego tak rzadko modlimy się na różańcu? Jak często wymawiamy słowo „Mama”? Okazuje się, że w ciągu dnia nawet ponad 300 razy. Nie wstydzimy się i zawsze mamy czas chociaż na krótką rozmowę, a mama zawsze reaguje. To może porozmawiasz z Mamą wszystkich dzieci? Październik to najlepszy czas na takie „pogaduchy”. 
Dlaczego październik? 
Jest jesień, dni często są szare i ponure, nietrudno więc o chandrę i spadek sił. W tym miesiącu w 1571 roku odbyła się jedna z najkrwawszych bitew morskich, między Imperium Osmańskim i Ligą Świętą. Papież Pius V uznał, że zwycięstwo chrześcijańskiej flotylli to zasługa modlitwy różańcowej. Utwierdziły to w przekonaniu chrześcijan wydarzenia z 1917 roku, kiedy to miało miejsce Objawienie Fatimskie. Matka Boża ukazała się dzieciom podczas ich modlitwy różańcowej, nawołując do przygotowania ludzi do zwycięstwa nad szatanem. Miał im w tym pomóc właśnie różaniec i modlitwa. 
Różańcowi przypisuje się wiele zasług, a właściwie jest on tylko atrybutem i łącznikiem między człowiekiem, a Matką Bożą. Modlitwa różańcowa była kiedyś codziennością, z Mamą człowiek rozmawiał nie tylko wtedy, kiedy miał problem, potrzebował otarcie łez, wskazówki czy pomocy. To była naturalna codzienna potrzeba. Dlaczego dzisiaj już rzadziej decydujemy się na rozmowę z Mamą? Przecież wierzymy, że pomaga, czego dowodem jest modlitwa, kiedy naprawdę znajdziemy się w trudnej sytuacji. Niestety często traktowana jest tylko jako „ostatnia deska ratunku”.


Jest moc! Mama na Ciebie czeka 
Maryja to Matka wszystkich dzieci, a modlitwa różańcowa jest z Nią najbardziej intymną rozmową. Możesz wtedy podzielić się z Nią swoją radością, podziękować Jej za coś dla Ciebie bardzo ważnego, poprosić o wsparcie w potrzebie, ale też wychwalić Jej wielkość. Ojciec Pio nawoływał do odmawiania modlitwy różańcowej, do rozmowy z Tą, która króluje nad wszystkimi innymi. Papież Pius IX uznał różaniec za najwspanialszy skarb Watykanu. Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych w Paryżu różaniec odmawiał codziennie. Ostatnim ruchem senator Roberta Kennedy’ego przed śmiercią było wyjęcie różańca z kieszeni i przyłożenie go do serca. A Ty? Jak ważna jest dla Ciebie Matka? 
Potraktuj październik, jako początek, pomimo że zbliżamy się do końca roku kalendarzowego, początek wspaniałej relacji z Matką Bożą. Ona czeka każdego dnia…

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA