Zamknij
REKLAMA

Październik. Moda na różaniec.

21:48, 04.10.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Moda na różaniec. Nie wstydź się różańca. 
Dla młodych ludzi to wstyd, dorośli nie mają czasu, a starsi preferują odpoczynek w domu… Dlatego tak rzadko modlimy się na różańcu? Jak często wymawiamy słowo „Mama”? Okazuje się, że w ciągu dnia nawet ponad 300 razy. Nie wstydzimy się i zawsze mamy czas chociaż na krótką rozmowę, a mama zawsze reaguje. To może porozmawiasz z Mamą wszystkich dzieci? Październik to najlepszy czas na takie „pogaduchy”. 
Dlaczego październik? 
Jest jesień, dni często są szare i ponure, nietrudno więc o chandrę i spadek sił. W tym miesiącu w 1571 roku odbyła się jedna z najkrwawszych bitew morskich, między Imperium Osmańskim i Ligą Świętą. Papież Pius V uznał, że zwycięstwo chrześcijańskiej flotylli to zasługa modlitwy różańcowej. Utwierdziły to w przekonaniu chrześcijan wydarzenia z 1917 roku, kiedy to miało miejsce Objawienie Fatimskie. Matka Boża ukazała się dzieciom podczas ich modlitwy różańcowej, nawołując do przygotowania ludzi do zwycięstwa nad szatanem. Miał im w tym pomóc właśnie różaniec i modlitwa. 
Różańcowi przypisuje się wiele zasług, a właściwie jest on tylko atrybutem i łącznikiem między człowiekiem, a Matką Bożą. Modlitwa różańcowa była kiedyś codziennością, z Mamą człowiek rozmawiał nie tylko wtedy, kiedy miał problem, potrzebował otarcie łez, wskazówki czy pomocy. To była naturalna codzienna potrzeba. Dlaczego dzisiaj już rzadziej decydujemy się na rozmowę z Mamą? Przecież wierzymy, że pomaga, czego dowodem jest modlitwa, kiedy naprawdę znajdziemy się w trudnej sytuacji. Niestety często traktowana jest tylko jako „ostatnia deska ratunku”.


Jest moc! Mama na Ciebie czeka 
Maryja to Matka wszystkich dzieci, a modlitwa różańcowa jest z Nią najbardziej intymną rozmową. Możesz wtedy podzielić się z Nią swoją radością, podziękować Jej za coś dla Ciebie bardzo ważnego, poprosić o wsparcie w potrzebie, ale też wychwalić Jej wielkość. Ojciec Pio nawoływał do odmawiania modlitwy różańcowej, do rozmowy z Tą, która króluje nad wszystkimi innymi. Papież Pius IX uznał różaniec za najwspanialszy skarb Watykanu. Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych w Paryżu różaniec odmawiał codziennie. Ostatnim ruchem senator Roberta Kennedy’ego przed śmiercią było wyjęcie różańca z kieszeni i przyłożenie go do serca. A Ty? Jak ważna jest dla Ciebie Matka? 
Potraktuj październik, jako początek, pomimo że zbliżamy się do końca roku kalendarzowego, początek wspaniałej relacji z Matką Bożą. Ona czeka każdego dnia…

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA