Zamknij

Dach w KARO – sposób na wyjątkowy wzór na dachu

12:09, 17.02.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:14, 17.02.2022

Stalowe panele w kształcie rombów, delikatne i połyskujące w słońcu niczym rybia łuska, przywodzą na myśl utkany ręcznie ażur spowijający dach. Ten rodzaj pokrycia dachowego można spotkać na zabytkowych altanach, pałacach, willach czy obiektach sakralnych. Ale nie tylko, bo właśnie geometryczny kształt i wyjątkowy efekt, jaki stalowe panele w kształcie karo tworzą na dachu sprawia, że są one obiektem zainteresowania osób, które poszukują czegoś wyjątkowego, co nada budynkowi indywidualny i niepowtarzalny styl.

Panel dachowy KARO – trwałość i wygoda

Panele dachowe o tym niestandardowym kształcie znaleźć można w ofercie m.in. lidera dachowych pokryć blaszanych, firmy Blachy Pruszyński, pod nazwą handlową panel dachowy KARO. Wykonany z blachy stalowej powlekanej, dostępny jest w trzech rozmiarach: 555 x 555 mm, 345 x 345 mm oraz 245 x 245 mm oraz odpowiadającym im połówkach w kształcie trójkąta, zwanych panelami startowymi. Montaż paneli KARO wykonuje się na pełnym deskowaniu, na dachu o minimalnym nachyleniu 22o. W regularnej ofercie producenta panele powlekane są powłoką ochronną poliestrową w wykończeniu błyszczącym lub matowym (30 do 35 lat gwarancji) lub najlepszej jakościowo powłoką poliuretanową PURMAT (gwarancja do 50 lat). Osobom poszukujących niestandardowych rozwiązań producent oferuje wykonanie paneli w każdej dostępnej powłoce oraz kolorze, co pozwala nie tylko na najlepsze dopasowanie ochrony do warunków, jakie mogą negatywnie wpływać na dach (nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, sól morska itp.), ale także do bardzo indywidualnie przygotowanego projektu budynku. Panele dachowe KARO są również wykorzystywane jako dekoracyjna obudowa komina lub fragmentów elewacji.

Karo w nowoczesnym domu

Panele dachowe KARO, ze swoim charakterystycznym wzorem, jaki tworzą na dachu, wpisują się w styl budownictwa nowoczesnego, które cechuje m.in. zamiłowania do geometrii. O ile zastosowanie na połaci blachodachówki panelowej imitującej dachówkę płaską czy paneli na rąbek wydaje się naturalnym nawiązaniem do nurtu industrialnego czy modernistycznego, to KARO w subtelny sposób przełamuje wiodącą rolę linii prostopadłych i poziomych. W projekcie, w którym dach jest wyraźnie wyeksponowany, a elewacja pozbawiona jest jakichkolwiek dekoracji – dach pokryty drobnymi panelami KARO nadaje budynkowi wyjątkowy charakter.

Dodatkową zaletą małego formatu paneli stalowych jest możliwość pokrycia nimi dachu o bardziej skomplikowanym kształcie, który pojawia się zarówno w projektach domów w stylu futurystycznym, jak i tradycyjnym, posiadającym np. lukarny czy wole oko.

Wybierając panel dachowy KARO na pokrycie dachu trzeba zwrócić uwagę na precyzję wykonania, dlatego najlepiej powierzyć prace dekarskie firmie mającej doświadczenie w kładzeniu dachów blaszanych i cieszącej się dobrą opinią u klientów. Z jej pomocą można stworzyć dom wyróżniający się na tle otoczenia, z którym nawet prosta bryła nabierze wyjątkowego charakteru i zyska na optycznej lekkości. Jeśli inwestor pragnie w jakiś sposób podkreślić swój indywidualizm, warto w tej grze postawić na KARO.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%