Zamknij
REKLAMA

Ósme klasy piszą testy. W arkuszu pytania o kino i Małego Księcia

14:24, 15.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Dziś pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Od godziny 9:00 przez 120 minut młodzież mierzyła się z arkuszem z języka polskiego.

Pomimo wciąż trwającego strajku nauczycieli kontynuowane jest przeprowadzanie egzaminów. Po gimnazjalistach swoją wiedzą muszą wykazać się uczniowie klas ósmych, którzy dziś wypełniali arkusz z języka polskiego. 

Test składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała pytania zamknięte i otwarte związane z tekstem literackim – fragmentem "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego, a także nieliterackim - "Początki kina" autorstwa Krzysztofa Teodora Toeplitza. Drugą część stanowiły wypracowania – uczniowie mieli do wyboru rozprawkę, w której mieli rozważyć czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się rozumem czy sercem oraz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia.

Według minister Zalewskiej egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i bez zakłóceń. Jutro na godzinę 9:00 zaplanowany jest początek egzaminu z matematyki, a w środę o tej samej porze uczniowie otworzą arkusze z pytaniami z języka obcego. 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone