Zamknij

Turniej szachów Fischera dla Kozłowskiego

10:10, 05.02.2019 J.K Aktualizacja: 10:15, 05.02.2019
Skomentuj

W miniony piątek 01.02.2019 r. po raz pierwszy w historii klubu LKS Piast Śrem odbył się turniej szachów Fischera. Ta odmiana szachów pierwszy raz została zaprezentowana w 1996. Zasady gry są takie same jak w szachach standardowych, różnica jednak polega na tym, że tu początkowe ustawienie figur jest losowane. Szachy te nazywane są również szachami 960, ponieważ jest aż tyle możliwości ustawienia pozycji wyjściowej. Przygotowanie debiutowe przestaje tu mieć znaczenie - nie jest możliwe przygotowanie aż tak dużej ilości otwarć. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na partię + 4 sekundy za ruch. Do rywalizacji przystąpiło 15 osób. Zwyciężył Tomasz Kozłowski, który uzyskał 6 pkt.