Zamknij

Śrem. Walczyło aż 400 młodych piłkarzy. Gospodarze na podium...

12:05, 02.07.2019 J.K Aktualizacja: 12:07, 02.07.2019
Skomentuj

40 zespołów, a więc blisko 400 młodych piłkarzy wzięło udział w międzynarodowym turnieju Śrem CUP, który w weekend na boiskach w Parku Miejskim zorganizowała Warta Śrem.

Sobotnio-niedzielny turniej zgromadził 22 zespoły w kategorii orlik (rocznik 2010) i 18 ekip w kategorii żak (rocznik 2011). Po oficjalnym otwarciu zawodów przez burmistrza Adama Lewandowskiego i prezesa Warty – Dominika Sworowskiego, drużyny przystąpiły do rywalizacji na siedmiu boiskach. Pierwszy dzień zmagań to eliminacje grupowe, a drugi finały.

Zespoły orlików w niedzielę walczyły o poszczególne miejsca z podziałem na grupy „Lewandowski”, „Zieliński”, „Piątek” i „Milk”. Najlepsza w stawce okazała się reprezentacja Football Academy Leszno. Srebrne medale wywalczyli gospodarze, a więc Warta Śrem, a brązowe piłkarze Korony Wschowa.

Z kolei żaki grały z podziałem na Ligię Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Polską. Tutaj bezapelacyjnie zwyciężyła Warta Poznań, która wyprzedziła AP MM Falubaz Zielona Góra i Wielkopolska Komorniki. Ligę Europy wygrał z kolei UKS Śrem przed Wartą Śrem.

Wszyscy uczestnicy Śrem CUP otrzymali medale i upominki, a najlepsze zespoły efektowne statuetki w kształcie wieży ciśnień symbolizującej Śrem.