Zamknij

Śrem: Róża na śremskich drogach! Aż chce się jeździć...

07:17, 23.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Róża kocha jeździć!

Statystyczny kierowca autobusu zarówno w skali ogólnopolskiej jak i tej lokalnej śremskiej – to mężczyzna w wieku pomiędzy czterdziestką a pięćdziesiątką. Wizualnie patrząc: niskiego lub średniego wzrostu najczęściej z wąsem i nierzadko w okularach. Doświadczony – przejeździł już w swojej karierze tysiące kilometrów w różnych warunkach.

Kobiet kierujących autobusami jest niewiele i stanowią miłą różnicę od stereotypu.

Śremski miejski przewoźnik – firma Totem – w kategorii „kobiet za kółkiem” – wyrasta ponad przeciętność, zatrudnia bowiem aż dwie panie. Od stycznia tego roku „nowym nabytkiem” – jest Róża Piasecka.

Pani Roża ma 32 lata, z wykształcenia jest technikiem ekonomistą, ma męża i na co dzień mieszka w Świńcu (gmina Krzywiń). Całe swoje dorosłe życie zarabia na życie przewożąc towary najpierw busem, później ciężarówką, a w ostatnich latach wozi ludzi – autobusami.

Do zrobienia prawa jazdy na autobus zmobilizowali ją właściciele firm transportowych, kiedy to żaden z nich nie chciał zatrudnić jej jako kierowcy „tira”.

- Postanowiłam wtedy dla odmiany zrobić prawo jazdy na autobus. Kiedy jednak zaczęłam kurs to zatrudniła mnie firma spedycyjna Gefco i jeszcze przez sześć lat pracowałam jako kierowca ciężarówki – wyjaśnia Róża Piasecka.

Po przygodzie kurierskiej – pani Róża jako jedyna kobieta kierowca – codziennie w dni robocze dowoziła ludzi do pracy poznańskiej centrali firmy Amazon.

Od stycznia już w Totemie pani Róża zajmowała się przewozami szkolnymi. W Wielki Czwartek zadebiutowała w przewozach komunikacji miejskiej.

- Już podczas pierwszej trasy z Jezioran w kierunku Nochowa usłyszała miłe słowa: „O Różyczka, miło cię znowu widzieć”. To od pasażerki, którą w przeszłości woziła właśnie do Amazona.

Nasza rozmówczyni po pierwszych jadach po Śremie i okolicy ma dobre zdanie o innych użytkownikach dróg.

- Kierowcy są kulturalni i umieją się zachować w sytuacji włączania się do ruchu autobusu wyjeżdżającego z przystanku – mówi.

Jak podpatrzyliśmy ci „inni użytkownicy” drogi z zaciekawieniem przyglądają się nowej „pani za kółkiemi” autobusów miejskich.

Oprócz pasji kierowania wielkimi pojazdami Roża Piasecka lubi kwiaty. W zaciszu domowym ma ich ponad setkę – rożnego – nawet egzotycznych gatunków.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

AgaAga

1 2

Róża to bardzo sympatyczna kobieta, dowozila pracowników do Amazona i ja byłam jedna z nich zawsze uśmiechnięta i pełna życia... Gdy były korki zawsze wiedziała jak jechać i gdzie żeby je ominąć i żebyśmy bezpiecznie do domu wrócili ???? 20:25, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone