Zamknij
REKLAMA

Jego dewiza to: "I na jawie i we śnie, zawsze zgodnie z BHP".

07:45, 16.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Śremianin od urodzenia, tu żyje i mieszka od lat. Swoje życie zawodowe i społeczne realizował poza naszym miastem. Jego praca zawodowa i społeczna związana jest z  obszarem bezpieczeństwa i higieny pracy.  W służbie BHP pracuje od 1988r, przeszedł wszystkie jej szczeble od Inspektora ds. BHP do Dyrektora Działu BHP. Pełniąc funkcję Kierownika a następnie Dyrektora ds. BHP, budował i kierował działami bhp w największych firmach w Polsce :

Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. sieć Biedronka ( 1998 – 2001 ), Bank Zachodni WBK S.A. ( 2001-2014) obecnie Santander Polska
Żabka Polska S.A. (2014-2017).

Posiada wyższe wykształcenie, kończył studnia magisterskie na kierunku BHP wydziału mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz studia inżynierskie w Akademii Rolniczej w Poznaniu.  W 2003 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.  Od 16 lat pełni społecznie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Poznań Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Odznaczony w 1998r przez Głównego Inspektora Pracy honorową odznaką za zasługi dla ochrony pracy. 
W 2003 r wyróżniony dyplomem uznania z okazji 50-lecia działalności służby bhp w Polsce przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz Radę Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Mało kto wie, że  w 2008 r postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego brązowym medalem za długoletnią służbę. 
Wyróżniony w 2013 r przez Radę Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej Dyplomem za szczególne zaangażowanie w działalności społecznej rzecz bezpieczeństwa pracy z okazji 60 rocznicy powołania służby bhp w Polsce.  Za działalność społeczną w zakresie ochrony pracy odznaczony postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy brązowym krzyżem zasługi. Uroczystość wręczenia medali miała miejsce w dniu 10 maja 2019 r. w Toruniu podczas walnego zjazdu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia pracowników Służb BHP.  Medale wręczył 5 zasłużonym pracownikom służb BHP wojewoda toruński Józef Ramlau.
Od 2012r został powołany postanowieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu biegłym sądowym ds. Bezpieczeństwa i higieny pracy. Opiniował dla potrzeb Sądów i Prokurator najbardziej głośne w ostatnich latach sprawy związane z bezpieczeństwem pracy np. AMOZON ( 2017 ), wypadki pracowników ukraińskich ( 2018 ). 
Od 2013r jest członkiem sieci Ekspertów BHP certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy & Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Od ponad 20 lat prowadzi również własną działalność gospodarczą wspierając w zarządzaniu bhp setki małych firm w Polsce. Organizator i aktywny uczestnik seminariów organizowanych w ramach targów BHP SAWO w Poznaniu. Wykładowca zagadnień bhp w ramach studiów podyplomowych na kierunku BHP prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Aktywny członek komisji – strategii ds. BHP prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu w ramach programów Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy pracy w latach ( 2010 -2014 ) oraz Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych ( 2015-2020 ). Jego dewizą zawodową jest ochrona pracowników w procesach pracy zgodnie z hasłem „ I na jawie i we śnie zawsze zgodnie z BHP”.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone