Zamknij
REKLAMA

To się nazywa aktywność. Śremianie chodzą z kijkami...I dostają medale!

19:03, 11.06.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku tygodni, w każdą środę o 18 na terenie Parku Puchalskiego można spotkać grupę osób uprawiającą Nordic Walking. Motywacją do prowadzenia cotygodniowych spotkań jest fakt, iz w Śremie 18 sierpnia –zostanie rozegrany Finał Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Jest to prestiżowa impreza o zasięgu ogólnopolskim. Do tego czasu grupa śremskich entuzjastów marszu z kijami chce jak najbardziej wypromować Nordic Walking na terenie naszego miasta., tak, żeby Śrem był licznie reprezentowany przez miejscowych zawodników.

Na koncie instruktorów i podopiecznych już pojawiają się pierwsze sukcesy. W miniony weekend podczas Grand Prix WLKP Parku Narodowego w Puszczykowie miasto Śrem reprezentowało 5 osób. Zawodnicy wrócili z medalami.

Rafał Miękisiak zajął II miejsce w klasyfikacji Open Mężczyzn, Anna Matyja zajęła pierwsze miejsce w kategorii K-40, Radosław Dukat okazał się najlepszy w kategorii M – 40. Udany debiut zaliczyła Halina Kałużna-Szmyt.

Oprócz cyklicznych spotkań jeden z instruktorów prowadzi fanpage ( Pan od kijków) poświecony Nordic Walking jak i innym aktywnością ruchowych. Można tam znaleźć informacje na temat aktualności ze świata lokalnych wydarzeń sportowych oraz wiele zagadnień dotyczących techniki chodu czy teorii sportu.

Grupa zaprasza wszystkich chętnych w każdą środę o godzinie 18 w Parku Puchalskiego w okolicach placu zabaw Nivea. Uczestnictwo w zajęciach jest darmowe, jedynie co warto mieć to kije przeznaczone do Nordic Walking.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zuziazuzia

0 0

"aktywnością ruchowych" czy aktywnościom ruchowym? 22:03, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone