08:05, 04.03.2021 J.K Aktualizacja: 08:06, 04.03.2021
Skomentuj

Juniorzy Młodsi / UKS Śrem – Polonia Środa Wielkopolska 4:2
Bramik: Antoni Szczepaniak (3), Kacper Durzyński

W niedzielne południe, na boisku sztucznym w Śremie, doszło do przedligowej potyczki lidera z wiceliderem. UKS Śrem podejmował Polonię Środa Wlkp. Walka w rewanżu o ligowe punkty pomiędzy tymi zespołami zaplanowana jest na koniec kwietnia, ale trenerzy chcieli sprawdzić poziom swoich zawodników przed startem rundy wiosennej.

Początkowo mecz był wyrównany i obie drużyny chciały tym samym zdobyć pierwszą bramkę i pokazać swoją siłę. Udało się to piłkarzom UKS za sprawą wsadzenia piłki do pustej bramki przez Antka Szczepaniaka. W 18 minucie bramkarz gości popełnił błąd w przedpolu, co skrupulatnie wykorzystał śremski zawodnik. Radość nie trwała długo, bo w 24 minucie - po błędzie jednego z defensorów UKS’u – z piłką w polu karnym znalazł się zawodnik Polonii, który doprowadził do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po przerwie padło znacznie więcej bramek. Dokładnie cztery bramki, z czego trzy dla UKS Śrem i tylko jedna dla Polonii. W 53 minucie na 2:1 wynik podniósł Antek Szczepaniak, pokonując średzkiego golkipera pięknym bezpośredni strzałem z rzutu wolnego. W 57 minucie ten sam zawodnik zanotował hattricka. Po kolejnych trzech minutach było już 4:1 za sprawą bramki zdobytej przez Kacpra Durzyńskiego. Ostatnie słowo jednak należało do gości, którzy w 74 minucie ustanowili wynik meczu na 4:2.