Zamknij
REKLAMA

O starym roku w nowej auli. Śremska policja podsumowała 2018

16:31, 18.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

18 stycznia w odnowionej sali konferencyjnej Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak podsumował minione 12 miesięcy i przedstawił mediom statystki policyjne za zeszły rok.

Środki finansowe na modernizację sali pozyskano z Funduszu Wsparcia Policji, w który wkład miało Starostwo Powiatowe w Śremie oraz gminy: Śrem, Książ i Brodnica. Remont kosztował 80 tys. złotych. „Sala jest zmodernizowana na XXII wiek.” - stwierdził Komendant Jądrzak.

Na spotkaniu w odnowionym pomieszczeniu insp. Jądrzak podsumował zeszły rok w liczbach. W ruchu drogowym odnotowano 422 zdarzenia: 42 wypadki (o 5 więcej niż w roku poprzedzającym) i 380 kolizji (16 mniej niż w 2017), wzrosła niestety liczba rannych (z 34 do 51). Policjanci w naszym powiecie wystawili zauważanie mniej mandatów karnych (niespełna 4 tysiące, w 2017 nieco ponad 6800), wzrosła za to liczba udzielanych pouczeń (z 864 do 3463). Stan trzeźwości kierowców skontrolowano nieco ponad 23 tysiące razy, a liczba osób kierujących w stanie nietrzeźwości lub upojenia alkoholowego spadła z 64 do 39.

Zaprezentowano także statystyki związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, modułem aplikacji Geoportal, który pozwala na informowanie Policji policji o zdarzeniach wymagających interwencji. W ciągu minionych 12 miesięcy odnotowano na terenie naszego powiatu 575 zgłoszeń, ich potwierdzalność wyniosła niecałe 45%. Najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.

Omówiono również aspekt finansowy. W minionym roku zainwestowano w jednostkę 433 tys. złotych, z czego część pochodziła z budżetu policji (niemal 150 tys. zł), oraz wspomnianego Funduszu Wsparcia (ponad 280 tys.), w który największy wkład – 202 tys. zł – miało śremskie starostwo. Oprócz remontu sali dokonano m.in. modernizacji posterunku w Książu oraz zakupiono radiowozy i agregat.

Komendant Jądrzak opowiedział też o założeniach na 2019 – znalazła się wśród nich m.in. popularyzacja idei Krajowej Mapy Zagrożeń oraz bezpośredni kontakt z obywatelem ze szczególną rolą dzielnicowych. Na koniec zapowiedział uroczystości związane ze stuleciem polskiej policji, które odbędą się 24 lipca.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone