Zamknij
REKLAMA

O starym roku w nowej auli. Śremska policja podsumowała 2018

16:31, 18.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

18 stycznia w odnowionej sali konferencyjnej Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak podsumował minione 12 miesięcy i przedstawił mediom statystki policyjne za zeszły rok.

Środki finansowe na modernizację sali pozyskano z Funduszu Wsparcia Policji, w który wkład miało Starostwo Powiatowe w Śremie oraz gminy: Śrem, Książ i Brodnica. Remont kosztował 80 tys. złotych. „Sala jest zmodernizowana na XXII wiek.” - stwierdził Komendant Jądrzak.

Na spotkaniu w odnowionym pomieszczeniu insp. Jądrzak podsumował zeszły rok w liczbach. W ruchu drogowym odnotowano 422 zdarzenia: 42 wypadki (o 5 więcej niż w roku poprzedzającym) i 380 kolizji (16 mniej niż w 2017), wzrosła niestety liczba rannych (z 34 do 51). Policjanci w naszym powiecie wystawili zauważanie mniej mandatów karnych (niespełna 4 tysiące, w 2017 nieco ponad 6800), wzrosła za to liczba udzielanych pouczeń (z 864 do 3463). Stan trzeźwości kierowców skontrolowano nieco ponad 23 tysiące razy, a liczba osób kierujących w stanie nietrzeźwości lub upojenia alkoholowego spadła z 64 do 39.

Zaprezentowano także statystyki związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, modułem aplikacji Geoportal, który pozwala na informowanie Policji policji o zdarzeniach wymagających interwencji. W ciągu minionych 12 miesięcy odnotowano na terenie naszego powiatu 575 zgłoszeń, ich potwierdzalność wyniosła niecałe 45%. Najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.

Omówiono również aspekt finansowy. W minionym roku zainwestowano w jednostkę 433 tys. złotych, z czego część pochodziła z budżetu policji (niemal 150 tys. zł), oraz wspomnianego Funduszu Wsparcia (ponad 280 tys.), w który największy wkład – 202 tys. zł – miało śremskie starostwo. Oprócz remontu sali dokonano m.in. modernizacji posterunku w Książu oraz zakupiono radiowozy i agregat.

Komendant Jądrzak opowiedział też o założeniach na 2019 – znalazła się wśród nich m.in. popularyzacja idei Krajowej Mapy Zagrożeń oraz bezpośredni kontakt z obywatelem ze szczególną rolą dzielnicowych. Na koniec zapowiedział uroczystości związane ze stuleciem polskiej policji, które odbędą się 24 lipca.

(J.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone