Zamknij

Okradł garaż, teraz odpowie przed sądem

10:20, 03.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni ze Śremu namierzyli i zatrzymali 23-letniego złodzieja, który z garażu na terenie prywatnej posesji ukradł elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. Skradzione mienie już wróciło do właściciela, a amator cudzej własności usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

28 marca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego zainteresowali się informacją o tym, że w Śremie znany im, 23-latek, wcześniej notowany w związku z licznymi kradzieżami, oferuje różnym osobom sprzedaż elektronarzędzi i sprzętu wędkarskiego. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że przypuszczenia czujnych kryminalnych potwierdziły się i 23-latek próbował sprzedawać przedmioty, które wcześniej ukradł z niezabezpieczonego garażu w Śremie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 25 marca br., około godz. 22.00, młody mężczyzna wszedł na teren prywatnej posesji w Śremie i dostał się do garażu, który nie był zakluczony. Złodziej ukradł z niego różne elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i łyżworolki, w sumie przedmioty o łącznej wartości 1 100 złotych. Następnie szybko sprzedał sprzęt wędkarski i łyżworolki swojemu sąsiadowi.

23-letni amator cudzego mienia został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione przez niego rzeczy, które już wróciły do właściciela.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o czujność, zwracają uwagę na to, że zachowanie podstawowych środków ostrożności może uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności. Trzeba pamiętać o tym, że „okazja czyni złodzieja” i często wystarczy wykonać bardzo proste czynności, aby zabezpieczyć mienie.

/ Ewa Kasińska / srem.policja.gov.pl

REKLAMA
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone