Zamknij

Układ konsumencki czyli jak zachować majątek przy niewypłacalności

06:40, 05.08.2021 J.K Aktualizacja: 18:27, 24.08.2021
Skomentuj

Nie jesteś już w stanie spłacać swoich rat? Układ Konsumencki to szansa na ich redukcję, rozłożenie, czy przywrócenie kredytu – zachowując majątek!

Życie większości z nas w ostatnim roku wywróciło się o 180 stopni - zwłaszcza finansowo. Wystarczy chwilowe zawieszenie w danej branży, niespodziewane wydatki, choroba, pech - i “pewna” sytuacja przestaje być już tak stabilna. Gdy przeżywamy kryzys - “tonący brzytwy się chwyta” - dziury finansowe próbujemy załatać kredytem, następnie nie radzimy sobie ze spłatą i robimy to samo - bierzemy kolejny kredyt. W ten sposób tworzy się tzw. spirala zadłużenia.

Wbrew pozorom, tego typu sytuacje nie są bez wyjścia - istnieje kilka rozwiązań, by wrócić do płynności finansowej. Każde z nich dobieramy odpowiednio do sytuacji klienta. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest UKŁAD KONSUMENCKI - przeznaczony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, posiadających stałe źródła dochodu, niebędących w stanie spłacać wymagalnych długów, a pragnących zachować swój majątek. (jeśli Układ Konsumencki nie jest dla Ciebie, nic straconego! Mamy postępowania dla każdej sytuacji finansowej – od całkowitego oddłużenia osób fizycznych, po układ dla przedsiębiorców i rolników! Dowiedz się więcej na naszej stronie www.reduktorkapital.pl lub pod numerem telefonu +48 730 833 233)

Układ Konsumencki doprowadza do swego rodzaju konsensusu między dłużnikiem, a wierzycielem (osobą, wobec której dłużnik posiada zobowiązanie). Wierzycieli dzielimy na dwie grupy - zabezpieczonych i niezabezpieczonych. Ta pierwsza nazywa się grupą „pozaukładową” – to oznacza, iż wierzyciele w tej grupie są zabezpieczeni hipotecznie – w przypadku, gdy wypowiedziano klientowi kredyt hipoteczny, w procesie Układu Konsumenckiego jesteśmy w stanie w porozumieniu z bankiem przywrócić wypowiedziany kredyt. Druga grupa jest tzw. “grupą układową”, co oznacza, że długi, które mamy wobec tych właśnie wierzycieli mogą zostać zredukowane (średnio na poziomie 20-40%) oraz rozłożone na dłuższy okres spłaty. Nasi analitycy, po zdobyciu informacji na temat zobowiązań klienta, jego majątku, przychodów i kosztów, proponują indywidualnie dobrany plan restrukturyzacyjny, który zakłada zastosowanie wyżej wymienionej redukcji, rozłożenia oraz innych środków restrukturyzacyjnych, co finalnie skutkuje powrotem do wypłacalności.

Oferujemy również profesjonalną pomoc dla frankowiczów. Jeżeli posiadasz kredyt frankowy, możliwe iż już go spłaciłeś, a nawet o tym nie wiesz – zapraszamy na bezpłatną analizę!

Postępowanie o Układ Konsumencki od momentu obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym trwa 6 miesięcy. W tym czasie odbywają się takie procedury, jak potwierdzanie sald, negocjacje z wierzycielami, czy głosowanie, jednak najważniejsze jest to, że w tym okresie dłużnik jest pod ochroną. Co to oznacza? Oznacza to pełne odcięcie od spłaty wszystkich zobowiązań. Przez 6 miesięcy nasz klient jest wolny od nękających go wierzycieli - wręcz nie może spłacać żadnych długów. Po upływie 6 miesięcy, gdy przechodzi Układ Konsumencki, należy ponownie zacząć spłacać raty - o wiele mniejsze i odpowiednio rozłożone, gdyż na warunkach zaproponowanych przez nas, w pełni osiągalnych dla klienta i zadowalających, a to wszystko przy zachowaniu ukochanego mieszkania.

Czy Układ Konsumencki może nie zostać zatwierdzony? Owszem, istnieje taka możliwość, jednak nie jest to gwóźdź do trumny. Jeśli wydarzyłaby się taka sytuacja - nasi klienci nie muszą się niczego obawiać. Możemy zastosować inne procesy, by znacząco polepszyć sytuację dłużnika oraz praktyki ratujące nieruchomości.

Zachęcamy do umówienia się na darmowe spotkanie, na którym przedstawiamy nasze sugestie wobec sytuacji klientów, przeprowadzamy test wierzyciela i odpowiadamy na wszystkie pytania. By skontaktować się z nami, mogą Państwo wypełnić formularz na naszej stronie – www.reduktorkapital.pl lub zadzwonić na nasz numer telefonu: +48 730 833 233. Aby dowiedzieć się więcej na temat Układu Konsumenckiego, zapraszamy na naszą stronę tematyczną: www.ukladkonsumencki.com, gdzie w bazie wiedzy znajdują się szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat tego postępowania. Jeśli Układ Konsumencki nie jest dla Ciebie, zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi ofertami na naszej stronie. Chętnie również odpowiemy na wszelkie pytania telefonicznie, pod numerem telefonu: +48 730 833 233.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%