Zamknij
REKLAMA

Śremskim pacjentom się pogorszyło!

18:54, 13.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Chodzi o badania rezonansu magnetycznego. Ta nowoczesna i najbardziej wiarygodna metoda diagnostyczna ma tę przewagę nad tomografią komputerową, że nie naraża organizmu na promieniowanie rentgenowskie.

Tego typu badania prowadzone są przez bydgoską spółkę Nestor Medical – od 2009 roku. Pracownia znajduje się na terenie szpitala powiatowego w Śremie. Od tego czasu z badań tych skorzystało około 29 tysięcy pacjentów. W tej liczbie jest około 8 tysięcy osób, którzy zostali przebadani aparatem najnowszej generacji (na zdjęciu).

- Niestety od 2019 roku nie uzyskaliśmy kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że pacjenci nie mogą zrobić u nas bezpłatnych badań – tak jak do tej pory – wyjaśnia Grażyna Andrulewicz, pełnomocnik spółki, będącej właścicielem laboratorium.

Tego typu badania dostępne są w innych miejscowościach np. w Koninie, Gnieźnie, Poznaniu, Lesznie, Pile, Kaliszu, Pleszewie oraz Wrześni. Jak sprawdziliśmy terminy badań oznaczonych jako pilne wymagają przynajmniej półtoramiesięcznego oczekiwania. W pozostałych przypadkach tzw. „stabilnych” – czeka się około 3 miesięcy i więcej.

Kilkaset tegorocznych pacjentów zmuszonych zostało do poszukiwania pracowni w innych miastach. Ponad setka z nich tego nie zamierza zrobić, głównie z przyczyn logistyczno – organizacyjnych. Są to najstarsi, schorowani i nieporadni ludzie.

Dlatego też słane są petycje do władz NFZ, angażowani posłowie z Bydgoszczy i Poznania, by próbować przekonać decydentów do zmiany decyzji. Petycję można cały czas podpisywać w Pracowni Rezonansu przy śremskim szpitalu.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone