Zamknij

Pierwszy dzień wiosny u diabetyków

12:40, 22.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 21 marca 2019 r. w Restauracji Relaks w Śremie w trosce o zdrowie cukrzyków Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Śremie zorganizował Warsztaty Wiosenne dla członków i sympatyków Koła.

Celem Warsztatów jest możliwie szeroka edukacja zdrowotna mająca za zadanie uświadamianie chorych na cukrzycę o konieczności leczenia tej choroby, wskazać zagrożenia związane z cukrzycą, a także jaką stosować profilaktykę i jak walczyć z tą podstępną chorobą nazywaną „cichym zabójcą”. Dzięki warsztatom cukrzycy mogą spotkać się w szerokim gronie, wymienić niektóre doświadczenia, co niewątpliwie wpływa na polepszenie samopoczucia chorych. Przedstawiono również inne zagrożenia, na jakie narażeni są seniorzy.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządu ze starostą Zenonem Jansem na czele, organizacji wspierających stowarzyszenie, policji, a także lekarze.

Krzysztof Tomaszewski z KPP w Śremie przedstawił problemy zagrożeń dla seniorów w tym oszustwa przy podpisywaniu umów, wyłudzenia „na wnuczka, policjanta, inkasenta, pomocy społecznej” i in. oraz sms-owe. Starosta Zenon Jahns przypomniał o działającej Poradni Diabetologicznej oraz przedstawił problemy związane z ochroną zdrowia i śremskim Szpitalem. Wspomniał także o losach onkologii - stwierdził, że utworzenie takiego oddziału w Śremie jest niemożliwe, ale czynione są staranie o uruchomienie poradni.

O chorobie cukrzycy, co to za choroba, zagrożeniach, jak rozpoznać, kontrolować i leczyć oraz jaką stosować profilaktykę mówiła dr Grażyna Rybczyńska z Przychodni LR Salus.

Warsztatom tradycyjnie towarzyszyło hasło: Ścigajmy się z cukrzycą, cukrzycy którzy wiedzą więcej żyją dłużej. Po przedstawieniu komunikatów stowarzyszenia oraz zaproszeniu do odwiedzin w czwartki od godz. 16.00 w siedzibie PSD (ul. Chłapowskiego 33/18), warsztaty zakończono poczęstunkiem.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone