Zamknij
REKLAMA

Co tam się działo...? Odpalono Lanz Bulldoga ogniem, kierownicą...

15:25, 19.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

19 kwietnia 2019 roku w Grzybnie odbyła się II Międzynarodowa Traktoriada. Organizatorami imprezy byli: ZSR w Grzybnie, Michał Obałek – „Traktorem przez świat”, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej „Gniazdo” oraz Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”.

Frekwencja dopisała, oprócz mieszkańców Grzybna i okolic odwiedzili nas również goście z Serbii Etiopii i Indonezji.

O godzinie 13:00 sprzed budynku szkoły wyruszyła kawalkada starych ciągników i zabytkowych samochodów udając się na teren boiska sportowego.

Podczas imprezy odbywały się konkurencje zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Najmłodsi rywalizowali w konkursach:

- wyścig traktorkami dla maluchów

I miejsce Antoni Mroczek

II miejsce Kacper Święcik

III miejsce Franek Jankowski

- zawody w namalowaniu najładniejszego ciągnika

I miejsce Ala Płatek

II miejsce Przemek Kozakiewicz

III miejsce Justyna Ratajczak

- budowa ciągnika z kartonów

I miejsce Zofia i Hanna Dolniak oraz Martyna i Jakub Tiszer

II miejsce Krzysztof Szydłowski

III miejsce Aleksander i Tomasz Wojtkowiak.

Konkurencje dla dorosłych przeprowadzały firmy:

- Class: konkurs precyzyjnego podjazdu ciągnika do pachołka

I miejsce Tomasz Dudziak

II miejsce Adrian Jankowiak

III miejsce Adrian Napierała

- Raitech (New Holland): przestawianie palet na czas ładowarką Weidemann

 

I miejsce Maciej Pieczyński

II miejsce Arkadiusz Buchert

III miejsce Aleksander Solema (Serbia)

- Kuhn (John Deere): podnoszenie precyzyjne rozsiewacza

I miejsce Artur Jędroszkowiak i Zoran Spijaković (Serbia)

- EWPA (Kubota): jazda kosiarką slalomem na czas

I miejsce Marcin Wolniewicz

II miejsce Michał Poprawka

III miejsce Zoran Spijaković (Serbia)

- KRUS: BHP dla rolników i uczniów szkół rolniczych

I miejsce Magdalena Baranowska

II miejsce Józef Marciniak

III miejsc Lidia Cubal

- PIP: bezpieczeństwo pracy w rolnictwie, gospodarstwach rolnych

I miejsce Kamila Sikorska

II miejsce Tomasz Wróblewski

III miejsce Nina Sikorska

- BGS Mosina: piosenka lub wiersz

Nagrody otrzymali: Kinga Majewska, Magdalena Mika, Antek Chmielewski, Stanisław Kubiak, Milena Bzyl, Adam Ratajczak, Mikołaj Wędziński.

Zwieńczeniem imprezy był konkurs przeciągania przyczepy w trzech kategoriach:

- do 70 KM:

I miejsce Jakub Statucki

II miejsce Eryk Zieliński

III miejsce Andrzej Patelka

- od 70 do 100 KM

I miejsce Maciej Frankiewicz

II miejsce Artur Jędroszkowiak

III Kacper Bilski

- powyżej 100 KM

I miejsce Wojciech Owczarczak

II miejsce Jakub Michalak

III miejsce Paweł Nowacki.

Firma „BG” i „Rolpima” przeprowadziła pokaz czyszczenia układu paliwowego.  Marcin Obałek podzielił się wrażeniami z podróży ciągnikiem przez świat. Imprezę uświetniły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

MC i KG

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone