Zamknij
REKLAMA

Śrem. Ks. raper i misjonarze z Madagaskaru w Szóstce!

19:27, 03.06.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 3.06.2019 Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie w ramach Festynu Misyjnego gościli misjonarzy z Madagaskaru: ojców oblatów – Marka Ochlaka i Wiesława Chojnowskiego oraz Ks Kubę Bartczaka - najprawdopodobniej najlepszego rapera wśród księży. Dzieci zgromadzone na boisku szkolnym były zafascynowane koncertem raperskim duchownego. W czasie śpiewu były chwile na modlitwę i świadectwo gościa. Tym samym zyskał bardzo szybko sympatię zgromadzonych uczniów. Opowiedział między innymi o swoim powołaniu i doświadczeniach. Zachęcił dzieci do wspólnego rapowania swoich utworów. Następnie skłonił młodzież do refleksji nad swoją wiarą. Śmiałkowie, którzy odważyli się opowiedzieć o swojej relacji z Jezusem otrzymali płytę z jago najnowszymi utworami. Na koniec spotkania nie obyło się udzielania autografów i wspólnego selfie.

Po muzycznym spotkaniu z Ks raperem dzieci udały się na Mszę świętą do Kościoła pod Wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa, gdzie wspomniani wyżej oblaci: ojciec Wiesław i Marek „przenieśli” wszystkich na wyspę Madagaskar prezentując film, pokaz slajdów i specjalną konferencję. W centrum tego misyjnego dnia była Eucharystia w intencji misji i akcja charytatywna prowadzona przez uczniów, w której cały dochód przeznaczono dla rówieśników w Madagaskarze.

Dla dzieci był to z pewnością dzień pełen wrażeń, refleksji nad swoją wiarą i muzycznym spotkaniem z Ks Kubą. Bo jak powiedział św Augustyn - kto śpiewa, dwa razy się modli.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone