Zamknij
REKLAMA

Mocny śremski akcent na pływackim maratonie...

20:12, 18.09.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Śremianie brali udział zarówno w 2018 jak i w 2019r. Pływakami byli ratownicy różnych stopni od Młodszych Ratowników WOPR, Ratowników WOPR, Ratowników Wodnych WOPR, Instruktor WOPR. Decyzją głównego sędziego przy temp. wody poniżej 17C wszyscy startujący ze względu na szybką hipotermie musieli założyć pianki (takie są przepisy)

Śrem reprezentowali: Gabrysiak Oskar, Cieślewicz Stefan, Ruducha Jędrzej, Padowicz Max, Szałek Joanna, Drozd Oskar, Robaczyński Damian, Dominiak Iga, Musielak Wiktoria i Bartkowiak Roman.

Maraton wygrał Mistrz Świata w pływaniu w zimnych wodach Kubiak Krzysztof 1;30,19.58.

Roman Bartkowiak w tym maratonie płynął ostatni. Jego zadaniem było zabezpieczenie ostatnich Śremskich pływaków zwłaszcza najmłodszego zawodnika Gabrysiaka Oskara który, jako pierwszy w Polsce i Europie w tak młodym wieku przepłynął 10 km na wodach otwartych poniżej 17?C. Śremianie walczyli bardzo ambitnie do ostatniego metra. O zwycięstwie zdecydowało doświadczenie, rutyna i wieloletnia praktyka pływania w zimnych wodach. Tego jeszcze śremianom brakuje. Ale różnica czasu pomiędzy zwycięzcą a 3-cią na mecie Wiktorią wyniosła tylko 22 sekundy i 02 setne sekundy, a 6-stą śremianką Szałek Joanną przegrała 33 sekundy i 17 setnych co przy tak długim dystansie nie jest dużą różnicą. Obowiązki trenera na ten czas przejął Gabrysiak Kacper Ratownik Wodny WOPR najbardziej doświadczony z ekipy. On wraz z ojcem Ratownikiem Wodnym Krzysztofem Gabrysiakiem zabezpieczyli wszystkich pływaków na skuterze wodnym z platformą ratowniczą, w każdej chwili byli gotowi do udzielenia pomocy. Do pomocy na łodzi motorowodnej płynął ratownik Jacek Latanowicz wraz z kolegą Grzegorzem Nowakiem, którzy przejmowali pływaków, którzy z powodu dużego wychłodzenia musieli przerwać maraton. Przed startem z powodu zimnej wody wycofało się kilkunastu zawodników a tylko 17 najbardziej odważnych wystartowało. Rekordzistą na tym dystansie jest śremski maratończyk, który przepłynął 10 km z Lubonia do Poznania w 2018r. w czasie 1;23,20.15 jest nim Roman Bartkowiak miał wtedy 69 lat.

Na wniosek Komitetu Organizacyjnego „Sztafeta Pływacka 2020” na trasie Warta – Odra- Zalew Szczeciński – morze Bałtyckie, prezes WOPR Wielkopolska p. Damian Jeryszyński przyznał wszystkim ratownikom biorącym udział w maratonie pływackim 2018r, 2019r na trasie Luboń- Poznań długość 10 km odznaczenia „zasłużony dla WOPR Wielkopolska”, srebrne i złote.

Organizatorem Maratonu  było Poznańskie stowarzyszenie olimpijskie p. Kazimierza Niewiteckiego.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA