Zamknij
REKLAMA

W Śremie się pogorszyło. Zniknął "szpitalik" onkologiczny...

07:21, 04.10.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Światowy Dzień Onkologii

Dzisiaj w piątek – 4 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Onkologii.

Rak – ma zdecydowanie najgorszą opinię wśród chorób gnębiących ludzkość. Przychodzi najczęściej nagle i niespodziewanie. Czyni wielkie spustoszenia. Dość powiedzieć, że co roku z powodu raka umiera w Polsce około 100 tysięcy osób w różnym wieku. Obrazowo patrząc – to tak jakby z powierzchni ziemi znikały trzy miasta wielkości Śremu.

Od prawie dwóch lat mieszkańcom naszego miasta wyraźnie pogorszyły się warunki walki z tą okropną chorobą. Z oferty medycznej zniknął „szpitalik” onkologiczny (na zdjęciu) najpierw prowadzony przez Centrum Medyczne „Małgorzata” a później przez spółkę „Bona Spe”.

Teraz każdy nowy chory (oraz ten, który ma szczęście powiększać statystykę „pięcioletnich przeżyć”) – musi szukać pomocy w innych, odległych ośrodkach.

W takim dniu – jak dzisiejszy – z wszystkich stron rozbrzmiewać będą apele o jak najszersze uczestnictwo w programach badań profilaktycznych. Jest tych programów ciągle za mało. Ale trzeba z nich korzystać – bo wczesne zdiagnozowanie choroby onkologicznej – zwiększa szansę na jej pokonanie.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA