Zamknij
REKLAMA

Śrem. Bogusław Bajoński do wyborców opozycji: "Macie prawo wybierać..."

06:47, 09.10.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Będę głosował na PIS – żeby Polska była Polską

Wywiad z Bogusławem Bajońskim – pierwszym Burmistrzem Śremu (1990-1994)

 

Czy może nam Pan zdradzić na kogo będzie Pan głosował w niedzielę 13.października?

Będę głosował na PIS. Mamy wybrać Sejm i Senat. Do Senatu na liście PIS jest jeden kandydat Robert Gaweł i warto go wybrać. Do Sejmu mamy większy wybór, bo jest wielu dobrych kandydatów PIS na liście, a wśród nich mamy Śremianina, a więc warto wybrać swojego lokalnego przedstawiciela. Każdy z nas odda dwa bardzo ważne głosy.

A dlaczego na PIS?

Żeby Polska była Polską. Bo PIS - może nie jest idealny - ale nie zdradza Polski i Polaków, bo stara się budować nasz kraj dla nas, i nie zdradza pokoleń, które walczyły o niepodległość i przelewały przecież dla nas krew, bo pokazał, że można budować pozycję Polski w świecie, że można działać dla Polaków, że można uruchamiać śmiałe projekty społeczne i inwestycyjne dla wszystkich Polaków, że można ukrócić złodziejstwo. A jest przecież jeszcze dożo do zrobienia.

Obecną sytuację najlepiej opisują słowa naszego Św. Jana Pawła II, które ciągle mam w pamięci, a które wypowiedział dla nas w 1979 roku: „I dlatego — zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, — abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, — abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.”

 

A dlaczego nie na lewicę, tzw. anty PIS lub totalną opozycję?

Bo jestem patriotą. Interesuje mnie interes polski, a nie niemiecki i rosyjski, czy żydowski. Szanuję te narody ale oni wybierają u siebie własną władzę, tak jak my mamy wybierać też własną - czyli polską.

Wybierani przez nas, nie powinni być stronnikami niemieckimi lub rosyjskimi - i nieważne czy występują pod szyldami Europejczyków czy też tęczowych koalicji obywatelskich.

 

Co, by Pan powiedział wszystkim Polakom przed tymi wyborami?

Te wybory zdecydują o przeszłości Polski. Albo dobrze wybierzemy i zbudujemy silne państwo polskie albo staniemy się kolonią niemiecką jeśli zwycięży totalna opozycja.

Zatem popatrzmy na swoich bliskich i odpowiedzmy sobie na pytanie: chcemy dla nich szacunku, chcemy dla nich Polski chrześcijańskiej czy też islamskiej albo nękanej sodomią i upodleniem? Idzie na nas ponownie czerwona zaraza tym razem w barwach tęczy ale zarządzana przez duży kapitał finansowy odwiecznych Polski wrogów. Możemy się obronić. Wystarczy wybrać tych co Polski chcą bronić i budować państwo dla nas.

 

Co by Pan powiedział wyborcom totalnej opozycji?

Szanuję Was, macie prawo wybierać kogo chcecie. Ale jesteście przecież Polakami, naszymi braćmi. Dlatego proszę Was słowami naszego Świętego, „abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością…”. Polska Was potrzebuje i na Was czeka.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

TylkoNiePis1TylkoNiePis1

1 1

Na temat patriotyzmu to nie ma zielonego pojęcia - a jak się zdradza Polskę nie spyta swoich kumpli - posłów i senatorów PIS i Kukiz, którzy wielokrotnie, świadomie łamali przysięgę, że będą przestrzegać Konstytucji. Takich ludzi nazywa się zdrajcami. 12:12, 09.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

lenlen

0 0

jakiś przykład?
19:13, 09.10.2019


ladamladam

0 2

Widzę, że manifestujesz swą nazwą, ze jesteś przeciwny PiS-owi. I faktycznie tylko tym...Bo merytorycznie dno! 22:04, 09.10.2019


obserwatorobserwator

1 1

GRATULACJE dla p.Bajońskiego.Jako Polak jestem dumny z takiego mieszkańca Śremu.Polska prawdy i sprawiedliwości dla nas Polaków jest najważniejsza. 20:47, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LadamLadam

2 1

dziś trzeba wyraźnie i głośno mówić, iż totalna opozycja nie ma nić do zaoferowania Polsce!!! Brawo Panie Bajoński!!!!!!!!
Ach jeszcze jedno...Chcecie widzieć jak rządzi PO? To zobaczcie na Warszawę i Śrem... Może to przykre, ale Warszawa ma czajkę, smród we Wiśle a my mamy Pyszącą /składowisko/... To zawdzięczamy PO 21:44, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

1 1

Bajoński byłeś przy żłobie więc daj se siana i nie dyktuj tempa ludziom bo nic nie znaczysz 17:27, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lewy_sLewy_s

0 0

Co do............. Alicja. Nie stać cię na merytoryczne wypowiedzi. Bełkot zostaw dla kogoś innego 07:33, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone