Zamknij
REKLAMA

Śrem. Przyszły. "Pszczółki" do weterynarza. Spotkanie było super!

08:01, 21.11.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Zwierzęta domowe wnoszą do życia każdego człowieka wiele radości i miłości. Coraz częściej pojawiają się w domach. Z troski o nie, ludzie korzystają z porad specjalisty – weterynarza. Właśnie o tym trudnym zawodzie rozmawiały dzieci z Przedszkola „Pod wierzbami” z grupy „Pszczółki” w związku z tygodniowym tematem poświęconym zwierzętom domowym.

20 listopada „Pszczółki” odwiedziły gabinet weterynaryjny Państwa Wrzesińskich. Pani Aleksandra udzieliła im wielu cennych informacji na temat swojej pracy. Opowiedziała kogo leczy, jakimi narzędziami i urządzeniami posługuje się, jakie badania wykonuje. Przedszkolaki słuchały tych informacji z ogromnym zainteresowaniem, bowiem Pani weterynarz towarzyszył czarnobiały kot Kicia, którego wszyscy mogli pogłaskać.

 

Dzieci miały okazję założyć strój niezbędny podczas operacji zwierząt, mogły obserwować pchłę pod mikroskopem, oglądały tasiemca w formalinie – najczęstsze pasożyty zwierząt, słuchały bicia serca Kici oraz dowiedziały się na czym polega badanie USG u zwierzątek. Spotkanie w gabinecie Państwa Wrzesińskich przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było niezwykle pouczające. Wzbogaciło i utrwaliło wiedzę sześciolatków na temat pracy weterynarza oraz rozbudziło zainteresowanie tym trudnym zawodem.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA