Zamknij
REKLAMA

Śrem. Przyszły. "Pszczółki" do weterynarza. Spotkanie było super!

08:01, 21.11.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Zwierzęta domowe wnoszą do życia każdego człowieka wiele radości i miłości. Coraz częściej pojawiają się w domach. Z troski o nie, ludzie korzystają z porad specjalisty – weterynarza. Właśnie o tym trudnym zawodzie rozmawiały dzieci z Przedszkola „Pod wierzbami” z grupy „Pszczółki” w związku z tygodniowym tematem poświęconym zwierzętom domowym.

20 listopada „Pszczółki” odwiedziły gabinet weterynaryjny Państwa Wrzesińskich. Pani Aleksandra udzieliła im wielu cennych informacji na temat swojej pracy. Opowiedziała kogo leczy, jakimi narzędziami i urządzeniami posługuje się, jakie badania wykonuje. Przedszkolaki słuchały tych informacji z ogromnym zainteresowaniem, bowiem Pani weterynarz towarzyszył czarnobiały kot Kicia, którego wszyscy mogli pogłaskać.

 

Dzieci miały okazję założyć strój niezbędny podczas operacji zwierząt, mogły obserwować pchłę pod mikroskopem, oglądały tasiemca w formalinie – najczęstsze pasożyty zwierząt, słuchały bicia serca Kici oraz dowiedziały się na czym polega badanie USG u zwierzątek. Spotkanie w gabinecie Państwa Wrzesińskich przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było niezwykle pouczające. Wzbogaciło i utrwaliło wiedzę sześciolatków na temat pracy weterynarza oraz rozbudziło zainteresowanie tym trudnym zawodem.

REKLAMA
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone