Zamknij
REKLAMA

Śrem. Mimo, że jest niedobór funkcjonariuszy, to efekt ich pracy...

07:28, 22.01.2020 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek (21.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się odprawa roczna z udziałem dziennikarzy śremskich mediów. 
Komendant śremskich policjantów - inspektor Sławomir Jądrzak omówił wyniki pracy śremskich policjantów w roku ubiegłym. Miał się czym pochwalić. 
- Z naszych wyliczeń wynika, że na dziesięć zgłoszonych przestępstw aż osiem  jest wykrytych. Ponadto w siedmiu najbardziej uciążliwych społecznie kategoriach wykrywaliśmy w 2019 roku znaczniej więcej przestępstw niż w 2018 roku, bo ponad dziesięć procent – mówił inspektor Jądrzak. 
Z ciekawszych danych warto wiedzieć, że śremscy mundurowi przejęli od przestępców w ubiegłym roku ponad 9 kilogramów narkotyków oraz zatrzymali 33 osoby ukrywające się na terenie powiatu przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze drogówki ukarali mandatami 6229 osób i dali prawie 2000 pouczeń. 
Ze słów szefa policji wynikało, że mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby nie niedobór funkcjonariuszy. Brakuje ich co najmniej pięciu. Jest też coraz więcej przypadków odchodzenia policjantów na etaty w wojsku.  

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone