Zamknij
REKLAMA

Światowy Dzień Chorych. Odwiedziliśmy pacjentów w śremskim szpitalu...

18:41, 10.02.2020 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Walczcie za swoją słabością!

Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II w 1992 roku.

Celem Papieża – Polaka było objęcie w tym dniu modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie oraz zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

W przeddzień święta odwiedziliśmy Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy Salus+, który istnieje w Śremie od maja ubiegłego roku w budynku dawnego Szpitala Zakaźnego oraz późniejszego Centrum Medycznego „Małgorzata”.

- Opiekujemy się tutaj osobami niemogącymi samodzielnie egzystować, które wymagają całodobowej opieki pielęgniarskiej – mówi Jolanta Bartczak, pielęgniarka oddziałowa.

Przy czym nie są tam przyjmowane osoby z chorobami nowotworowymi oraz psychicznymi. Oddział może przyjąć 52 osoby - obecnie znajduje się tam 29 kobiet i mężczyzn.

Pani Irena Madajka, jedna z pacjentek to Śremianka. Ma 93 lata i półtora roku temu, przewracając się na chodniku złamała sobie miednicę, kręgosłup i rękę. O Dniu Chorych i Cierpiących oczywiście słyszała. Ma też przy łóżku pamiątkowy obrazek Świętego Jana Pawła II. Przez ostatnie miesiące wiele się nacierpiała. Mimo to jest pogodna i uśmiechnięta.

- Wszystkim chorym mogę powiedzieć, żeby walczyli ze swoją słabością. Można upaść i wiele wycierpieć ale nigdy nie wolno się poddawać – mówi pani Irena.

I to przesłanie naszej rozmówczyni dedykujemy w tym dniu wszystkim ludziom, których ono dotyczy.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone