Zamknij
REKLAMA

Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpitali. Śremscy kierowcy...

20:02, 15.03.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpitali

Wielkopolscy terytorialsi na wniosek wojewody, pomagają w dystrybucji środków medycznych do szpitali w całym regionie. Akcja rozpoczęła w nocy. Żołnierze odebrali medykamenty w nocy i przewieźli je do Muzeum Broni Pancernej, które chwilowo zmieniło się centrum logistyczne.

W związku z 1orona wirusem, z powodów bezpieczeństwa, nie możemy chwilowo przyjmować zwiedzających w muzeum. Chętnie jednak pomożemy społeczeństwu. Wraz z 12 Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej dokonaliśmy podziału sprzętu medycznego. Jeśli wojewoda zgłosi nam więcej takich potrzeb, na pewno pomożemy – mówi płk. Tomasz Ogrodniczuk z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Tuż po segregacji środków higieny osobistej, żołnierze WOT wraz z pracownikami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego załadowali środki na pojazdy. Terytorialsi pojawili się w 13 miastach wielkopolskich i dotarli do 23 szpitali w regionie.

Pojazdy 12 WBOT pomagają nam w szybkim dostarczeniu środków medycznych do placówek medycznych. Żołnierze nie tylko rozwożą sprzęt, ale też pomagają w rozładunku. To dopiero pierwsza transza. Niedługo dotrą do nas kolejne i również liczymy na wsparcie WOT – komentuje Dariusz Dymek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Środki medyczne trafią do placówek, które mają podwyższoną gotowość do działania. Sprzęt wykorzystany zostanie także w ambulansach, które jeżdżą na wezwania do osób z podejrzeniem zarażenia COVID- 19.

Duży wysiłek kierowców z kompanii dowodzenia, kompanii logistycznej oraz 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu – zaprocentował. To oni przywieźli środki ochrony osobistej spod Olkusza. Poznańskie Muzeum Broni Pancernej użyczyło nam swojej infrastruktury. Dzięki takiej współpracy, odpowiedzieliśmy na prośbę CZK i rozwieźliśmy już 100 % asortymentu – docenia płk. Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.

Wszystkie pojazdy wojskowe, wykorzystywane do przewozu sprzętu szpitalnego, otrzymały specjalne oznaczenia, by szybciej dotrzeć do placówek medycznych. Potrzeby szpitali mają być systematycznie uzupełniane.

Wielkopolscy terytorialsi wspierają także funkcjonariuszy Straży Granicznej na zachodnich przejściach (woj. Lubuskie) oraz mierzą temperaturę pasażerom na poznańskim lotnisku Ławica.


 

ppor. Anna JASIŃSKA

e-mail: [email protected]

tel. 514 791 310

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”!

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA