Zamknij
REKLAMA

Kolizje, nietrzeźwy, 66 wykroczeń...Dla wielu kierowców nie liczy się

13:11, 04.05.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

4 DNI „MAJÓWKI” NA DROGACH – PODSUMOWANIE

Majowy weekend za nami. Policjanci drogówki podsumowali 4 dni „majówki” na drogach i zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów oraz szeroko rozumiany rozsądek za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują. Niestety wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Od 30 kwietnia do 3 maja br. Policja w całym kraju prowadziła wzmożone działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym czasie na terenie powiatu śremskiego doszło do 2 drobnych kolizji drogowych, w tym jedno zdarzenie to kolizja ze zwierzęciem. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Ponadto mundurowi z drogówki ujawnili 66 wykroczeń, w tym aż 59 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Niestety wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów, a piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, zatrzymali 2 uprawnienia do kierowania.

Natomiast w całej Wielkopolsce przez 4 dni doszło do 27 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 31 zostało rannych. Ponadto w całym garnizonie wielkopolskim policjanci pracowali na miejscu 258 kolizji, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Niestety, policjanci zatrzymali również 73 pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadku.

Majowy weekend za nami. Jednak policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

/ Ewa Kasińska /

za: srem.policja.gov.pl

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA