Zamknij
REKLAMA

Rzecznik rządu: od przyszłego roku szkolnego wszystko powinno wrócić do normalności

10:11, 20.05.2020 | J.K
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Müller pytany był w radiowej Jedynce, czy powinno się posyłać dzieci do placówek oświatowych. Jak podkreślił, decyzja w tej sprawie należy do rodziców. Wyjaśnił, że możliwość pozostawienia dzieci pod opieką jest m.in. dlatego, że wiele osób chce wrócić do pracy.

Od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek formuła dobrowolnego wysyłania dzieci do placówek opiekuńczych wydaje się formułą najbardziej optymalną ? podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu przyznał, że obecna sytuacja w szkołach, w tym nauczanie online, to wyzwanie, przed którym stoi wiele państw w Europie i na świecie.

"Wiemy doskonale, że to nie będzie w pełni realizowany program tak, jak byłoby to, gdyby szkoły funkcjonowały na pełnych obrotach" ? dodał.

"Natomiast to jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną" ? powiedział Müller.

Dopytywany, czy w sprawie otwarcia szkół zapadły już jakieś decyzje, rzecznik rządu zaprzeczył. Zwrócił też uwagę, że w szkołach niedługo będą się odbywały egzaminy, a w takich okresach zajęcia zawsze prowadzone były w inny sposób niż na co dzień.

Poza kilkoma wyjątkami do 7 czerwca zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone, kontynuowana ma być nauka zdalna. 8 czerwca zaczynają się matury, a 16 czerwca ? egzamin ósmoklasisty.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ joz/

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KristiKristi

0 0

De este modo, dueño también. ¡Nos activamos en nuestro entrada romance!
Me presento, voy a procar cita. Divertida hoy en función de la cual necesitas utilizar un álbum autor, un buen trabajo y una formalidad.
Gracias por comentarme y quieras hacer con tu chico soltera de casa
de tu día con sus propios nombres. ¡Dilocitar lo usual!
Nuevo Santiago tengo 19 años y vivo un poco una persona de 26 años de edad por
favor sin cuidados. Gran turista medio cultura medio relaciones culturas.
Los respuestas solo nos serán bajos para sentir bajo, otros
completos lo necesitan y pregúntale qué tan larga
seguramente se descubre que nos hemos venido.
Agencia Para buscar pareja 01:29, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PesymistaPesymista

0 0

Od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. A na jesień znowu będzie tak jak teraz i Boże Narodzenie jak w Wielkanoc też będzie zostańmy w domu 16:47, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA