Zamknij
REKLAMA

Zdarzenie z udziałem rowerzysty. O tym rowerzysta nie może zapomnieć

09:34, 10.06.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Wszystko wskazuje na to, że kierujący jednośladem doznał ogólnych potłuczeń. Skończyło się mandatami i punktami karnymi dla obu kierujących. Przy tej okazji przypominamy o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów.

9 czerwca br., o godz. 16.33, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zbrudzewie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z ulicą Ametystową.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem, 51-letni mieszkaniec Śremu, skręcając w lewo, z drogi wojewódzkiej w ulicę Ametystową, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i doprowadził do zderzenia z samochodem Renault Clio, którym kierował 54-letni śremianin.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Wszystko wskazuje na to, że kierujący jednośladem doznał ogólnych potłuczeń. Poza tym obaj kierujący byli trzeźwi.

Skończyło się mandatami i punktami karnymi dla obu uczestników tego zdarzenia. Rowerzysta został ukarany za spowodowanie kolizji, a kierujący samochodem za wyprzedzanie w obrębie skrzyżowania.

Przy tej okazji, po raz kolejny, korzystając z opracowania Komendy Głównej Policji, przypominamy o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów i do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o wzajemną życzliwość.

 

za: srem.policja.gov.pl

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA