Zamknij

Komenda Śremska Policja dla Wojtusia. Wszyscy stanęli do wykonania

17:47, 10.06.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

GASZYNCHALLENGE - ŚREMSCY POLICJANCI DLA WOJTUSIA -

http://www.srem.policja.gov.pl/w24/aktualnosci/220143,Gaszynchallenge-sremscy-policjanci-dla-Wojtusia-video.html

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się do akcji #Gaszynchallenge „pompującej” konto dla chorego Wojtusia. Śremscy stróże prawa wykonali sportowe zadanie i wpłacą zebrane pieniądze na lek dla chłopczyka. Mundurowi nominowali też do wykonania zadania kolejne cztery instytucje.

10 czerwca br., o godz. 10.00, śremscy policjanci i policjantki na czele ze swoim szefem insp. Sławomirem Jądrzakiem zebrali się przed Komendą i wspólnie, synchronicznie wykonali 10 pompek.

Do wykonania tego zadania w ramach akcji #Gaszynchallenge stanęli funkcjonariusze reprezentujący wszystkie wydziały śremskiej jednostki Policji. Oprócz „pompowania” w Komendzie zorganizowana została też zbiórka pieniędzy.

Policjanci i pracownicy cywilni przekażą zebrane środki finansowe na bardzo drogi lek dla chorego Wojtusia Howisa z Galewic, który ma 18 miesięcy i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Do tej pięknej, pomocowej akcji Komendę Powiatową Policji w Śremie nominował 124 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Śremie oraz Komenda Miejska Policji w Koninie. Natomiast śremska Policja do wykonania zadań w ramach #Gaszynchallenge nominuje: Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto, Straż Miejską w Śremie, Pizzerię Tropicana w Śremie oraz Śremski Sport.

#GaszynChallenge to akcja zapoczątkowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Dziś #GaszynChallenge to wspaniałe ogólnokrajowe przedsięwzięcie, podczas którego walczymy o życie i zdrowie malutkiego Wojtusia.

Podajemy też link do zrzutki dla Wojtusia:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg                                        

Serdecznie dziękujemy Patrykowi Kubskiemu i Hubertowi Marciniakowi z Telewizji Relax tvrelax.pl za przygotowanie filmiku z naszego „pompowania”!

/ Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

STOP SMASTOP SMA

0 0

Smutne jest to, że niektórzy odkąd przyjdą na ten świat, muszą toczyć walkę o życie, które jest największym darem. Bodajże jakiś czas temu był o nim reportaż w Sprawie dla Reportera. Kilka tygodni temu był o franiu, który cierpi na tę samą chorobę. Tym lekiem, który jest najdroższy na świecie, kosztuje 2,125 miliona dolarów czyli ok 10 mln złotych jest ZOLGENSMA. Musi on zostać podany przed ukończeniem drugiego roku życia. Podany raz, ale na całe życie 18:30, 15.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA