Zamknij
REKLAMA

KGP: 19 tys. mandatów za niezasłanianie nosa i ust wz. z Covid-19

15:20, 04.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak podał Kurczyk, w sumie "od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa".

Ostatniej doby na kwarantannie przebywało 838 policjantów - poinformował w niedzielę PAP sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Dodał, że od początku pandemii policjanci wystawili 19 tys. mandatów osobom, które nie zasłaniały nosa i ust w miejscach, gdzie jest taki obowiązek.

Powiedział też, że policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. "161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu" - poinformował.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł za niezakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie to obowiązkowe.(PAP)

autorka: Alicja Skiba

skib/ amac/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Fałszywa PlandemiaFałszywa Plandemia

1 0

Te maski jak słusznie ludzie je nazywają KAGAŃCAMI to jest łamanie konstytucji. Artykuł 39 Konstytucji RP mówi: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym w tym medycznym bez wyrażenia dobrowolnej zgody. Ludzie wyrazili na to zgodę? NIE, tylko d.e.b.i.l szumowina je wprowadził, mimo, że sam mówił, że one nic nie dają. Wszyscy tak *%#)!& s.r.a.c.i.e z tym wirusem i straszycie ludzi jak on jest na poziomie sezonowej grypy i taka prawda. Ale co tam najlepiej straszyć społeczeństwo. A psiarnia j..e..b..a..n..a sama niech sobie je nosi. Że ktoś kagańca nie ma na sobie to wielkie kur...wa pretensje, po to żeby sobie ta pseudojebana formacja mogła zarobić na tych swoich j............. mandacikach. Jak to Peja 23 lata temu w piosence 997 nawijał? opłacając drogie k...u....r...w.....y wynajmują limuzyny to za nasze pieniądze bawią się te skur...wy...syny i to jest prawda. Kiedyś ludzie podawali sobie ręce np. na znak pokoju w czasie mszy Świętej, a teraz tylko poprzez ukłon i jakoś wszyscy żyli, i tak było do 4 marca, czyli do dnia, kiedy się zaczęła farsa z tą ŚCIEMĄ będącą na poziomie grypy sezonowej. A te pseudo testy, które niby to wykrywają to też jest bujda. Pierwszy niby wykryje, ŚCIEME ale drugi już jest wynik negatywny.lepiej będzie dla tego rządu jak najszybciej zakończyć tą farsę ze ŚCIEMAŚWIRUSEM, bo ludzie umierają w różny sposób, nie tylko na choroby. Czy to na drodze w wypadku drogowym, czy zginie w górach spadając w przepaść, poprzez utonięcie, górnik zginie w kopalni przygnieciony przez ścianę, bądź przez tąpnięcie lub wybuch metanu, lub poprzez samobójstwo i w tej statystyce Polska wiedzie prym w Europie pod względem samobójstw nieletnich, jak też np poprzez zagryzienie przez zwierze tak jak ostatnio 12 latek w Przemyślu, którego dwa KEJTRY zagryzły. Inna statystyka jest też smutna, a mianowicie 40 tysięcy polaków rocznie przedwcześnie umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza, nwm ile rocznie umiera na choroby serca, ale w książce fałszywa pandemia Paweł Klimczewski pisze, że aż 78 procent. A wszyscy tylko *%#)!& z tym ściemaświrusem i panikę siejąc niepotrzebnie. jeszcze wielkie pretensje, ze ktoś na wiadukcie powiesił płachtę z napisem stop pandemii covid 19. radzę jak najszybciej zakończyć, bo społeczeństwo ma już dość. Pozdro dla wszystkich myślących tak jak ja 19:29, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA