Zamknij
REKLAMA

"Nowy minister rolnictwa jest głównym problemem" - strajk rolników.[ZDJĘCIA]

09:15, 07.10.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 07.10.2020 odbywa się ogólnopolski strajk rolników. Co jest głównym powodem strajku? Odpowiedzi udzielił strajkujący Marcin P. z Książa Wielkopolskiego.

Co jest głównym powodem strajku?

-"Głównie chodzi o piątkę dla zwierząt czyli brak jakichkolwiek konsultacji społecznych przy jej pisaniu z rolnikami a nawet z ministerstwem rolnictwa. Ustawa przepchnięta przez dwa dni przez sejm i jej komisje, do głosu dopuszczenie zostali jedynie aktywiści z Vivy i otwartych klatek. Praktycznie zamyka jedna z gałęzi rolnictwa w 12 miesięcy bez żadnych odszkodowań gdzie na zachodzie Vacatio legis trwała w niektórych państwach nawet 12 lat u wypłacono przy tym miliardowe odszkodowania."

-"Kolejna sprawa, która dotyka około 350 tysięcy gospodarstw rolnych to zakaz uboju rytualnego, który już raz był 2012, ale został zniesiemy, bo wyroku trybunału konstytucyjnego w 2014. Eksportujemy 80% produkcji naszej wołowiny z czego 30% pochodzi z uboju rytualnego przy drobiu to już 57% eksportu gdzie szacowana wartość to 6,9mld zł. Ustaw nie zmieni że zwierzątka będą mniej cierpiały wręcz przeciwnie bo będę transportowane żywe nawet po 500km aby zostać ubite w sposób rytulany w najbliższym kraju gdzie jest to dozowolne"

-"Problemem jest także nowy minister a to najważniejsze, pierwszy raz na tym stanowisku jest osoba która, nie ma gospodarstwa a z rolnictwem związany ma tylko kierunek studiów zootechnika. To on jest głównej autorem tej ustaw i pewnie dlatego został ministrem. Jeszcze nie tak dawno na swoim profilu pisał, że hodowcy zwierząt to mordercy i robił sobie słodki zdjęcia ze znienawidzonymi przez rolników aktywistami."

Na jaki okres czasu jest przewidziany strajk?

-Wszystko zależy od lokalizacji oraz długości trasy. Prawdopodobnie od 10 do 14:00

 

Po wyruszenie ze stacji Orlen w stronę stacji BP(nawrotka na rondzie) rolnicy udali się do Dolska. Towarzyszyły spore korki oraz nerwy kierowców samochodów osobowych.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA