Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali złodzieja, który w szpitalu ukradł seniorowi portfel

19:18, 29.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-letniego złodzieja, który na terenie szpitala ukradł seniorowi portfel, a następnie kilkakrotnie wykorzystał znajdującą się w nim kartę bankomatową i zapłacił za zakupy w marketach. Amator cudzej własności usłyszał zarzuty i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

10 grudnia 2020 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie został powiadomiona o tym, że na terenie śremskiego szpitala doszło do kradzieży portfela z zawartością.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że dzień wcześniej 9 grudnia, starszy mieszkaniec Śremu przebywał na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Śremie. Idąc na badanie senior zostawił kurtkę na korytarzu. Kiedy wrócił do domu, to okazało się, że w kurtce nie było portfela z zawartością, m. in. karty bankomatowej. Ponadto następnego dnia rano śremianin sprawdził rachunek bankowy i zauważył, że ktoś, wykorzystując jego kartę zbliżeniową, kilka razy zapłacił za zakupy w śremskich marketach.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą dokonywali szczegółowych, żmudnych sprawdzeń, powiązali różne fakty i już w styczniu tego roku wytypowali sprawcę kradzieży i włamań do systemu bankowego. Okazał się nim 23-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który wynajmował mieszkanie w Śremie, ale je opuścił. Rozpoczęły się więc poszukiwania amatora cudzej własności, który przez kilka miesięcy ukrywał się na terenie Wielkopolski. Ostatecznie policjanci zatrzymali go w ubiegły czwartek, 22 kwietnia, kiedy wrócił do Śremu.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 23-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

/ Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%