Zamknij
REKLAMA

Plażowi złodzieje. Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą nad wodą?

10:24, 19.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Okres letni i czas plażowania to doskonała okazja dla złodziei. Niestety przed wybieraniem się na wypoczynek nad wodą oprócz przyjemności należy pomyśleć również o ewentualnym zagrożeniu związanym z utratą swoich rzeczy.

Samochód najlepiej jest zaparkować w miejscach do tego wyznaczonych. Nie powinno się zostawiać ważnych dokumentów, a pojazd należy zamknąć na klucz nawet podczas krótkiej nieobecności. Szyby, drzwi, bagażnik i odsuwany dach, również powinny być całkowicie zamknięte. Pozostawione przy szybie nawigacja lub video rejestrator bez wątpienia kuszą. Dodatkowo powinno stosować się alarmy oraz blokady mechaniczne i elektroniczne.

Jeżeli chodzi o sam pobyt na plaży to kosztowności tj. tablety, telefony, głośniki Bluetooth, większe kwoty pieniędzy najlepiej zostawić w domu lub pokoju hotelowym. Szczególnie pozostawione na plaży torebki kuszą złodziei, gdyż bardzo łatwo jest je skraść. 

W razie konieczności posiadania przy sobie dokumentów, kluczyków czy pieniędzy nie należy ich zostawiać w widocznym miejscu na kocu. Istnieje wiele patentów na sprytne ukrycie swoich rzeczy np. zawinięcie kluczyków lub smartfona w dziecięcą pieluchę. Bardzo małoprawdopodobne jest, żeby potencjalny złodziej zapragnął wzbogacić się o wskazującą na stan zużycia pieluchę. Popularny metodami są też zakopanie kosztowności i oznaczenie miejsca lub ukrycie w tubce po kremie do opalania.

Idąc się kąpać dobrze jest, aby zaufana osoba pozostała na plaży i przypilnowała rzeczy. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%