Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Wykryto sinice w odwiedzanym przez śremian kąpielisku miejskim

11:13, 19.07.2021 | M.M
Skomentuj zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Przed wypadem nad jezioro warto sprawdzić, czy woda jest przydatna do kąpieli.

W dniu 19 lipca br. 13 kąpielisk na terenie Polski jest nieczynnych. Przeciwwskazań do kąpieli nie należy lekceważyć, gdyż w wodzie czyha wiele niebezpieczeństw tj. bakterie coli, gronkowiec czy sinice. Te ostatnie wytwarzają toksyny, które powodują m.in. wysypkę na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, biegunkę oraz bóle mięśni. 

Informacje na temat bezpieczeństwa kąpielisk można sprawdzać na bieżąco w Serwisie Kąpielowym.

Czerwonym znacznikiem wyróżnione są kąpieliska, w których woda nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Natomiast kolorem zielonym zaznaczone są akweny, gdzie nie ma przeciwwskazań do kąpieli.

Śremianie poza spędzaniem czasu na Plaży Miejskiej w Śremie lubią wyjeżdżać nad jeziora w miejscowościach tj. Nowy Dębiec, Dolsk, Zaniemyśl, Cichowo, Jarosławki, Środa Wlkp. 

Aktualnie zgodnie z ostatnimi ocenami Głównego Inspektoratu Sanitarnego wszystkie powyższe kąpieliska oprócz jednego spełniają wymagania i są bezpieczne.

Jedynie w Kąpielisku Miejskim przy ul. Plażowej 4 w Środzie Wlkp. w dniu 16 lipca br. stwierdzono zakwit sinic. Kąpielisko zostało zamknięte do odwołania. W ubiegłym roku pod koniec sierpnia również akwen był czasowo nieczynny z tego samego powodu. Nie są to jedyne przypadki, gdyż w 2018 r. sinice w akwenie Zalewu Średzkiego wykryto również i to w wyniku aż 4 badań. 

A jak w jakim stanie jest Kąpielisko nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie?

Według oceny z dnia 16 lipca br. woda jest przydatna do kąpieli. Od początku badanego okresu (2018 r.) nie wykryto nigdy żadnych przeciwwskazań. Następne badanie wody zostanie przeprowadzone 3 sierpnia br.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%