Zamknij
REKLAMA

Od października ruszy ukraińska wersja programu "Rodzina Rodzinie”, obejmie pomocą 500 rodzin

11.30, 22.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Rodzina Rodzinie" jest to największy program zagranicznej pomocy humanitarnej Caritas Polska. Polega on na wspieraniu finansowym rodzin dotkniętych skutkami wojen i kryzysów humanitarnych wynikających z innych przyczyn. Środki otrzymywane dzięki udziałowi w programie pozwalają beneficjentom np. na zakup żywności, leków, opału i zaspokojenie innych, podstawowych potrzeb.

Od października b.r. 500 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej będzie otrzymywać pomoc w ramach programu Rodzina Rodzinie. Pierwsza ukraińska edycja programu, realizowana we współpracy z Caritas SPES, potrwa 12 miesięcy, a jej budżet wyniesie 7,6 mln zł. - poinformowała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Realizowany jest w formie bezpośredniej pomocy udzielanej na miejscu rodzinom poprzez jednorazowe lub comiesięczne wsparcie finansowe oraz poprzez fundusz wychodzenia z ubóstwa. Fundusz programu zasilany jest przez darczyńców - polskie rodziny skupione we wspólnotach parafialnych i innych organizacjach kościelnych. Dotychczas był on realizowany w Syrii i kilku innych krajach Bliskiego Wschodu.

"Pierwsza ukraińska edycja programu, realizowana we współpracy z Caritas SPES, potrwa 12 miesięcy, a jej budżet wyniesie 7,6 mln zł." - poinformowała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak zaznaczono, "dla Caritas i całego Kościoła w Polsce będzie to kolejny, niezbędny etap pomocy udzielanej Ukraińcom w ich ojczyźnie i ukraińskim uchodźcom w Polsce". Program ma "wesprzeć mieszkańców Ukrainy w procesie odbudowy ich życia z wojennych zniszczeń".

Aby włączyć się w program "Rodzina Rodzinie" w Ukrainie należy zarejestrować parafię lub organizację kościelną pod adresem internetowym www.caritas.pl/parafie i oczekiwać na kontakt ze strony koordynatora programu w Caritas.

Caritas kontynuuje także projekt "Paczka dla Ukrainy", w ramach, którego do ukraińskich rodzin już trafiły tysiące przygotowanych przez Polaków paczek z żywnością i artykułami higienicznymi.

W Polsce działa ponad 20 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, w których wsparcie znajdują uchodźcy z Ukrainy. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mir/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%