Zamknij
REKLAMA

Golińska: 14 mln zł na odnowienie życia w Odrze i jej zarybienie

16.30, 22.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Spotykamy się, aby ogłosić program zainicjowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, pomysłodawcą był fundusz w Zielonej Górze, a mianowicie środki dedykowane na odnowienie życia w Odrze i na jej zarybienie" - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska. - "Ta nasza decyzja o przekazaniu kwoty łącznie 14 mln zł wynika z poczucia odpowiedzialności nie tylko za to, co się wydarzyło na Odrze, ale także za to, co się będzie działo w kolejnym czasie" - dodała.

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska przeznaczą 14 mln zł na odnowienie życia w Odrze i jej zarybienie - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.

Jak dodała, program jest skierowany zarówno do podmiotów, które mają umowy na zarybianie, jak i do uniwersytetów, które prowadzą badania naukowe. Stwierdziła, że na środki mogą liczyć "generalnie wszystkie jednostki i instytucje, wymienione w ustawie o rybactwie śródlądowym".

"Warunkiem pozyskiwania tych 14 mln zł z wojewódzkich funduszy - a program zostanie uruchomiony w październiku (…) - jest opinia Instytutu Rybactwa Śródlądowego" - powiedziała Golińska.

Wiceminister klimatu dodała także, że wkrótce zostanie opublikowany raport, dotyczący sytuacji w Odrze, nad którym pracuje zespół ekspertów, powołany przez minister klimatu i środowiska Annę Moskwę.

"Zgodnie z zapowiedziami ten zespół ekspercki zbliża się do podsumowania swoich prac i z końcem września zostanie opublikowany raport podsumowujący dotychczasowe informacje na temat tego, co zostało zweryfikowane, zbadane i jakie wnioski zostały wyciągnięte z dotychczasowych doświadczeń, co nie oznacza, że kończymy pracę zespołu i kończymy badania, wszystkie działania i badania będą kontynuowane, natomiast ten pierwszy raport będzie już w najbliższym czasie" - stwierdziła Golińska. (PAP)

autor: Marek Siudaj, Małgorzata Miszczuk

ms/ misz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%