Zamknij
REKLAMA

Poznań: policja ustaliła nieletnich sprawców pobicia 9-latka z Ukrainy

18.56, 22.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że funkcjonariusze zajmujący się sprawą pobicia 9-latka zabezpieczyli nagrania monitoringu, na których widać cały incydent. "Na tej podstawie zostali wytypowani dwaj chłopcy, którzy uczestniczyli w tym pobiciu. Jest to 14 i 16 latek" - powiedział Borowiak.

Sąd rodzinny zdecyduje o karze dla nastolatków z Poznania, którzy w ubiegłym tygodniu dotkliwie pobili 9-letniego chłopca z Ukrainy - poinformowała w czwartek policja.

Jak dodał jeden z nieletnich został już przesłuchany przez policję, a drugi został wezwany na komisariat wraz z rodzicami. "Materiały dotyczące tej sprawy przekażemy do sądu rodzinnego, który będzie wszczynał postępowanie" - wskazał Borowiak.

Jak opisał policjant 13 września 9-latek jeździł na rowerze na terenie Rynku Łazarskiego. Chłopiec wdał się w słowną sprzeczkę z pewną dziewczynką i odjechał. Gdy po pewnym czasie 9-latek wrócił na miejsce czekała na niego kilkunastoosobowa grupa nieletnich, którzy go zaatakowali. Chłopiec został dotkliwie pobity i na kilka dni trafił do szpitala. Policja czeka na dokumentację medyczną dotyczącą doznanych przez niego obrażeń.

Borowiak dodał, że pobity 9-latek to uchodźca wojenny; razem z mamą przyjechał do Poznania na początku marca. Chłopiec uczęszcza do jednej z podstawówek na poznańskim Grunwaldzie.

O karze dla dwóch nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ akub/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%