Zamknij

Za nami XVI Festiwal Biegowy Ekonoma. Wielka impreza znakomicie się udała!

. 15:50, 18.05.2024 Aktualizacja: 16:47, 18.05.2024
Skomentuj

Dzisiaj odbyła się kolejna edycja sportowego festiwalu organizowanego przez śremski Ekonomik. Jak zawsze imprezie przyświecał szczególny cel, czyli zbiórka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Koła Smoki. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a chcących pomóc było na prawdę wiele osób. Festiwal zaliczamy do udanych!

W niedzielę 18 maja br. w Parku Śremskich Odlewników odbył się XVI Festiwal Biegowy Ekonoma. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie (klasy 1LA i 1LB w zawodzie technik logistyk przy współudziale młodzieży kształcących się w zawodach: technik spedytor, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik informatyk i technik programista .

Celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie społeczności lokalnej do wspólnego biegania, aktywnego spędzania czasu, a także promowanie ekologii, postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, rozwijanie umiejętności logistycznych uczniów oraz wsparcie dzieci i młodzieży z Koła "Smoki". 

Festiwal podzielony był na dwa etapy. W pierwszym wirtualnym wszyscy mogli uczestniczyć w wybranym przez siebie czasie i terminy. Z kolei drugi stacjonarny odbył się dziś w śremskim parku. 

Wydarzenie rozpoczęło się dokładnie w samo południe. Od tego momentu trwały zapisy w biurze zawodów. Odwiedzający mogli też korzystać z wielu towarzyszących atrakcji. Godzinę później rozpoczęła się wspólna rozgrzewka. 

Pierwsza była sztafeta 4 x 250 metrów w systemie mieszanym: 2 kobiety i 2 mężczyzn. Następny był bieg przedszkolaków na dystansie ok. 50 m. Po nich wystartowali uczniowie szkół podstawowych roczników 2015-2017 na dystansie ok. 100 m, uczniowie roczników 2012-2014 na dystansie ok. 250 m oraz uczniów roczników 2009-2011 na dystansie ok. 1 km. W tym czasie w rekreacyjny marsz ruszyła grupa Nordic Walking. Bieg główny mierzył ok. 3 km i składał się z trzech pętli.

Przed godz. 15.00 rozpoczęła się dekoracja zwycięzców. Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zostały odpowiednio nagrodzone. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, metale i dyplomy. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%