Zamknij

Sezon motorowodny 2024 zakończony. Śremianin Mistrzem Polski

12:17, 30.09.2024 . Aktualizacja: 14:27, 30.09.2024
Skomentuj

Sezon motorowodny 2024 zakończony. Zawodnik Klubu Motorowodnego 50 Śrem Marcin Kociucki zakończył sezon motorowodny 2024! Kolejny bardzo udany rok startów młodego śremianina.

Pierwszy start odbył się na wodach w Chodzieży. To właśnie tam odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Europy. Startujący w różnych klasach nasi motorowodniacy liczyli na medale, ale niewielu spodziewało się go w klasie GT 30. W tej klasie od wielu lat żaden Polak nie stanął na podium. Dominują w niej zawodnicy z takich krajów jak: Estonia, Norwegia, Łotwa. Rok 2024 okazał się być szczęśliwy dla Polski. Nasz zawodnik zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Dzięki temu osiągnięciu M. Kociucki został powołany do kadry reprezentacji Polski.

Kolejny start z udziałem zawodnika ze Śremu miał miejsce w Żninie. Tam odbyły się II Międzynarodowe Eliminacje Mistrzostw Polski. Z uwagi na złą pogodę każdy zawodnik mógł wziąć udział w jednym biegu. Wygrał z dużą przewagą Marcin Kociucki.

[ZT]69140[/ZT]

Ostatnie zawody w tym sezonie miały miejsce w Rogoźnie. W sobotę wiał bardzo silny wiatr, dlatego odbyły się tylko treningi. Natomiast niedziela okazała się bardziej łaskawa dla motorowodniaków. W klasie GT 30 w trzech startach Marcin zdobył 900 punktów (trzy razy był drugi), co w zupełności starczyło, aby po raz pierwszy w karierze sportów motorowodnych zdobyć tytuł Międzynarodowego Motorowodnego Mistrza Polski. Przypomnijmy, w roku 2022 i 2023 śremianin był wicemistrzem Polski, natomiast w tym roku zdobywa złoty medal- najwyższe trofeum w kraju.

Na uwagę zasługuje fakt, iż nad bezpieczeństwem zawodów w Rogoźnie czuwał również  śremski WOPR.

Marcina Kociuckiego wspierają: SBL Śrem, Kolita, BD Kasprzak, Bookamp.pl, PGK Śrem, REAL, Gmina Krzywiń, Sajan, Resta Park Piotrkowice, Eco Hus, TransOil, Rad-Jan, Ekologiczne Auto.pl, portalsremski.pl, Kurier Śremski.

Wyniki po eliminacjach. Rywalizacja na krajowych akwenach toczyła się w czterech klasach – GT30, OSY400, P-750 i F125.