Urząd Miejski w Książu Wielkopolskim wydał komunikat dotyczący nadchodzących wydarzeń w regionie. W dniach 18-22 maja 2026 roku na terenie ośrodka ESA (European Security Academy) we Włościejewkach odbywać się będą zaplanowane szkolenia wojsk specjalnych NATO.
Choć szkolenia mają charakter rutynowy i służą doskonaleniu procedur bezpieczeństwa, wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Mieszkańcy gminy muszą przygotować się na:
Władze uspokajają, że nie ma powodów do obaw. Jak czytamy w komunikacie:
„Sytuacja jest w pełni kontrolowana i nie ma powodów do niepokoju, a wszystkie działania są nadzorowane przez odpowiednie służby.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, mieszkańcy mogą kontaktować się bezpośrednio z Urzędem Miejskim w Książu Wielkopolskim pod numerem telefonu: 61 28 22 001.
Dziękujemy za wyrozumiałość!"
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"88877"}
::news{"type":"see-also","item":"88856"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz