Zamknij
REKLAMA

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego w Śremie? Skorzystaj z 5000 zł dotacji

11:42, 23.03.2021 | M.M
Skomentuj Nfosigw
REKLAMA

22 marca 2021 r. ruszył drugi nabór wniosków do zadań realizowanych w latach 2020 – 2024 w ramach Programu Priorytetowego Moja Woda.

Program zakłada ochronę zasobów wodnych oraz minimalizację zjawiska suszy w Polsce. W realizacji tych zadań ma pomóc zwiększenie poziomu retencji na terenie posesji przy jednorodzinnych budynkach mieszkalnych i wykorzystywanie zgromadzonych wód opadowych i roztopowych. Zminimalizowanie odprowadzania wód opadowych z posesji do kanalizacji zmniejszy ryzyko lokalnych podtopień i pozytywnie wpłynie na wydajność lokalnej oczyszczalni ścieków.

Dofinansowanie w formie dotacji wynosi nie więcej niż 80 % kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład jednego przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł i obejmuje: zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji pozwalającej na zbieranie, retencjonowanie i wykorzystanie wód opadowych na terenie nieruchomości.

Skorzystać z dotacji mogą osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, jednocześnie niekorzystające wcześniej z dofinansowania Programu Moja Woda.

Dotacja dotyczy również osób, które rozpoczęły lub planują budowę domu jednorodzinnego.

Więcej informacji o zasadach Programu Moja Woda przedstawiono na specjalnym webinarium: https://www.youtube.com/watch?v=kTepRjR7hCM

Szczegóły programu i sposobów składania wniosków >> WFOSiGW <<

 

Martyna Makałowska

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%