Zamknij
REKLAMA

Rodziny potrzebują dobrego klimatu, nie tylko społecznego

09:55, 24.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

- Stawiając na pierwszym miejscu dobro rodziny, musimy troszczyć się również o klimat – powiedziała minister Marlena Maląg podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR. - Rodziny chcą cieszyć się pięknem przyrody, wypoczywać na łonie natury i oddychać czystym powietrzem.
Druga edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR odbyła się w dniach 21-23 kwietnia. Podczas Szczytu omawiano konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem. Celem wydarzenia jest animowanie działań, podejmowanych przez wszystkie strony dialogu –  rządu, samorządów, nauki, biznesu, organizacji pozarządowych i mediów –  na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej i racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.
Minister Maląg podkreśliła, że przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu jest jednym z najważniejszych wyzwań cywilizacyjnych, przed którym stoi cały świat. Zaznaczyła, że musimy się z nim zmierzyć, z myślą o przyszłych pokoleniach i  spuściźnie, jaką im pozostawiamy.  
– Uruchamiając programy społeczne –  takie jak „Rodzina 500+” czy „Czyste powietrze” udowadniamy, że jesteśmy nowoczesnym państwem, które zapewnia wysoką jakość życia w wielu obszarach. Dla nas, dla naszych dzieci i wnuków – podsumowała minister.
Lidia Ułanowska, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej, biorąca udział w panelu dyskusyjnym „Polski Nowy Ład i Krajowy Plan Odbudowy – ekologia szansą rozwoju innowacji, ekonomicznego wzrostu i poprawy zdrowia Polaków” zauważyła, że do grup szczególnie wrażliwych na konsekwencje ekstremalnych zjawisk pogodowych należą dzieci, osoby starsze oraz osoby ze złożonymi problemami zdrowotnymi, w tym osoby z niepełnosprawnościami. To właśnie te grupy w sposób szczególny powinny być objęte ochroną. 
– Wobec tego zarówno postępujące globalnie zmiany klimatyczne, jak i starzenie się społeczeństwa na całym świecie, postrzegane są jako dwa największe, bieżące wyzwania i problemy całej ludzkości – mówiła dyrektor Ułanowska. Stwierdziła też, że jakkolwiek ogromną rolę odgrywają obecnie wielkie koncerny i szeroko zakrojone działania, to zawsze musimy pamiętać o ostatecznym odbiorcy - zwykłym człowieku.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%