Zamknij
REKLAMA

Dla zainteresowanych legalną uprawą maku i konopi włóknistych na terenie Wielkopolski

13:45, 30.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego niezbędne jest uzyskanie z terenu gmin województwa wielkopolskiego informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych w 2022 roku.

Urząd Miasta i Gminy Dolsk prosi wszystkich zainteresowanych uprawą maku i konopi włóknistych na terenie gminy Dolsk w 2022 roku o zgłoszenie informacji o powierzchni i miejscu planowanego areału w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 października 2021 roku. Zgłoszenia otrzymane po tym terminie nie zostaną uwzględnione w projekcie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2020 r., poz. 2050 z późn. zm.) nadzór nad uprawami maku i konopi włóknistych sprawuje wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce położenia tych upraw. Producenci prowadzący uprawę maku i konopi włóknistych na terenie gminy zobowiązani są do zawarcia umowy kontraktacji z podmiotem posiadającym zezwolenie marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu maku i/lub konopi włóknistych lub do złożenia zobowiązania do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art. 45 ust. 3 ww. ustawy, do marszałka województwa właściwego dla miejsca położenia uprawy, w terminie do 14 dni po dokonaniu ich wysiewu.

Zgłoszenie zamiaru założenia uprawy maku i konopi włóknistych nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na uprawę tych roślin, a tym samym nie jest tożsame z wydaniem decyzji zezwalającej na ich uprawę.

Zainteresowanych uprawą mieszkańców innych gmin województwa wielkopolskiego również obowiązuje zgłoszenie w wyznaczonych przez Urzędy terminach.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%