Zamknij
REKLAMA

Prowadzisz działalność gospodarczą lub rolniczą?

09:56, 01.06.2022 | .
Skomentuj

Dzięki Postępowaniu o Zatwierdzenie Układu zredukujemy Twoje zobowiązania do wypłacalnego poziomu!

Ciążące na nas długi wydają się być trwałą kulą u nogi, a narastające wciąż odsetki nie dają optymistycznej wizji na ich spłatę w przyszłości. Takie przeciwności są szczególnie uciążliwe, kiedy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne. Gdy grozi nam sprzedaż majątku firmowego, który jest źródłem naszego dochodu (np. pojazdy, czy maszyny) lub całkowite zamknięcie działalności gospodarczej, przyszłe losy naszych zarobków stoją pod znakiem zapytania. Warto zaznaczyć, że prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, odpowiadamy również własnym majątkiem, a nie posiadając rozdzielności majątkowej – jest to tak samo majątek naszego małżonka/małżonki, który podlega zajęciu przez komornika celem sprzedaży i spłaty zobowiązań firmowych.  Jak można poradzić sobie z długami, jednocześnie prowadząc wciąż własne przedsiębiorstwo? Nasza firma – Reduktor Kapital – specjalizuje się w postępowaniach restrukturyzacyjnych, które są najlepszym wyjściem z takiej sytuacji.

Postępowanie o Zatwierdzenie Układu, w skrócie PZU, jest postępowaniem, które polega na przywróceniu płynności finansowej danej działalności gospodarczej przez zredukowanie i rozłożenie jej długów oraz inne środki restrukturyzacyjne, które dobieramy indywidualnie dla sytuacji klienta. W drodze negocjacji nasze redukcje zobowiązań średnio wynoszą 20-70%, następnie tak obniżone długi rozkładamy w całości nawet na kilkanaście lat. Z naszego doświadczenia wynika, iż większość otwieranych przez nas postępowań restrukturyzacyjnych kończy się pozytywnym głosowaniem, a redukcje zobowiązań sięgają nawet miliona złotych.

Jak wyglądają poszczególne etapy Uproszczonego Postępowania Restrukturyzacyjnego?

            Pierwszym etapem jest spotkanie z klientem, na którym nasi analitycy zbierają potrzebne informacje oraz dokumenty, przeprowadzają Test Wierzyciela oraz planują i  proponują strategię wyjścia z kryzysu działalności gospodarczej klienta. Takie spotkanie jest w pełni darmowe – po nim klient może zdecydować, czy chce z pomocą naszej firmy odratować swoje przedsiębiorstwo.

            Następnie, jeżeli klient podejmie decyzję o otwarciu postępowania PZU i wniesie opłatę za przeprowadzenie go, nasza firma tworzy wstępny wniosek restrukturyzacyjny dla działalności klienta, w jego imieniu składa go również do sądu, jednocześnie zawiadamiając go (a następnie komornika i wszystkich wierzycieli) o otwarciu postępowania PZU we współpracy z Doradcą Restrukturyzacyjnym. Po zakończeniu tego etapu, przedsiębiorstwo klienta jest pod ochroną sądową przed wierzycielami przez okres 90 dni. Oznacza to, że przez 3 miesiące klient jest całkowicie wolny od komornika (wszelkiej korespondencji, zajętych kont, licytacji) oraz wszystkich innych nękających go o swoje należności. Od tego momentu dłużnik również nie spłaca żadnych wierzytelności.

W czasie owych 3 miesięcy, przeprowadzane jest również głosowanie wierzycieli nad proponowanym układem, które jest jednym z ostatnich etapów Postępowania o Zatwierdzenie Układu. Głosowanie poprzedzone jest negocjacjami z wierzycielami na temat ile procent są skłonni umorzyć dłużnikowi, aby ten w kolejnych miesiącach mógł obsłużyć to zobowiązanie. Po zakończonym pozytywnie głosowaniu – PZU wchodzi w życie, wraz z zastosowanymi środkami restrukturyzacyjnymi, a klient zaczyna ponownie spłacać raty na nowych warunkach – niższe i rozłożone, adekwatne do możliwości finansowych dłużnika.

Umów się na darmowe spotkanie z naszymi analitykami i dowiedz się jaką strategię proponujemy dla Twojej działalności i skorzystaj z naszego Testu Wierzyciela! Zadzwoń do nas: +48 730 833 233. PZU nie jest dla Ciebie, ponieważ jesteś tylko konsumentem? Nic straconego – w naszej ofercie znajduje się wiele różnych postępowań restrukturyzacyjnych – również dla konsumentów oraz spółek! Wypełnij formularz na dole strony lub zadzwoń do nas: +48 730 833 233!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%