Zamknij
REKLAMA

Kreatyna w proszku czy kapsułkach - jaką wybrać?

16.01, 19.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Kreatyna to jedna z najbardziej popularnych odżywek na rynku suplementów diety. Przyczyn tej popularności wiele osób upatruje m.in. w fakcie, że jest to jedna z najlepiej i najbardziej dokładnie przebadanych naukowo odżywek. To powoduje, że nawet osoby stawiające pierwsze kroki w sportowym świecie, śmiało sięgają po kreatynę wiedząc, że po prostu okaże się ona skuteczna i pozwoli zmaksymalizować efekty treningu. Jednak wraz z jej rosnącą popularnością, tak jak w przypadku wielu innych produktów itp. - powstało jej wiele wariantów, nie tylko smakowych. Kreatyna jest dostępna także w wielu formach. Można przyjmować kreatynę w formie zarówno sproszkowanej, jak i jako kapsułki. Przez wielość różnego rodzaju wariantów odżywek kreatynowych, wiele osób zastanawia się jak poszczególne z nich, wpływają na efektywność danej odżywki, czy jest ona tak samo skuteczna w każdej formie, w każdym smaku itp. Warto zatem przyjrzeć się temu, czy kreatyna w proszku i w kapsułkach jest tym samym, czy też nie.

 

Czym różnią się kreatyny w proszku i kapsułkach?

Na samym początku warto nadmienić, że kreatyna w proszku oraz w kreatyna w kapsułkach, nie różnią się od siebie znacznie. W obu tych formach jest ona tak samo skuteczna, chociaż wiele osób uważa, że kreatyna sproszkowana (spożywana np. z wodą), ułatwia wchłanianie cząsteczek kreatynowych. Brakuje na ten temat odpowiednich badań, jednak może mieć to znaczenie w kontekście wyboru odpowiedniej odżywki dla siebie, zwłaszcza w przypadku gdy kreatyna jest suplementowana w formie przedtreningówki.

Co więcej, wiele mówi się o tym, że w 1 porcji sproszkowanej kreatyny jest zawarta większa dawka samej kreatyny. Jednak warto pamiętać, że dużo zależy od konkretnego produktu, a nie jest to nieodwracalną regułą. Co jednak przemawia na korzyść kapsułek? Przede wszystkim wygoda w stosowaniu i możliwość spożywania odżywki bez względu na warunki. Nie potrzebne są naczynia, aby wymieszać np. kreatynę z wodą. W szybki i wygodny sposób można przyjąć kreatynę w postaci kapsułki i popić ją wodą.

To powoduje, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby suplementować obie formy kreatyny. Jeśli ktoś preferuje odżywki sproszkowane - może je stosować w domu, a w momencie gdy dojdzie do sytuacji utrudniającej spożycie kreatyny w ten sposób - będzie miał pod ręką kapsułki, które pozwolą zachować ciągłość suplementacji, gdziekolwiek się nie znajdziesz. Chcesz znaleźć i zakupić wartościowe odżywki kreatynowe w różnych formach? Odwiedź sklep internetowy SFD (https://sklep.sfd.pl/Kreatyny-k112.html), przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Najlepsza kreatyna? Przedstawiamy konkretny produkt

Wiele osób szuka najlepszej kreatyny, chociaż oznacza to m.in., że będzie ona niezwykle uniwersalna. Na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że nie można wskazać bezsprzecznie jednej odżywki kreatynowej, która będzie najlepsza w każdej sytuacji. Dużo w tym wypadku zależy od preferencji, zarówno formy kreatyny, jak i smaku, rodzaju itp. Co więcej, dużo także zależy od tego, jaka jest w danej sytuacji stosowana dieta oraz plan treningowy, a tym samym cel treningów.

Jednak można kierować się tym, że najlepsza odżywka kreatynowa będzie pochodziła ze sprawdzonego źródła, a także od pewnego producenta. Co więcej, posiadając wiele opinii innych użytkowników, będzie mogła pokazywać to, czy jest ona po prostu skuteczna. TO powoduje, że warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFD, a w nim takiej odżywce jak SFD NUTRITION CREATINE (https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Creatine-opis36148.html#). Ta odżywka kreatynowa nie zawiera dodatku cukru i innych wypełniaczy, posiada aż 86 porcji w opakowaniu, a także jest dostępna w wielu różnych smakach. Dzięki temu można dostosować odżywkę do własnych preferencji na długi okres czasu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%