Zapowiadane zmiany w przepisach wynikają z konieczności dostosowania polskiego prawa do unijnych rozporządzeń. Mają one dotyczyć takich kwestii jak tworzenie specjalnych stref do rozwoju infrastruktury sieciowej, co może ułatwić realizację projektów energetycznych przez firmy, czy lepszego dostępu do informacji. Operatorzy systemów przesyłowych i dystrybucyjnych będą publikować aktualne dane o dostępnej mocy przyłączeniowej oraz kryteriach jej wyliczania. Przedsiębiorcy zyskają też większy wgląd w status swoich wniosków o przyłączenie.
Zmianie ulegną zasady ustalania taryf. Operatorzy będą motywowani do wykorzystywania usług zwiększających elastyczność systemu, w tym magazynowania i zarządzania popytem, oraz do integracji OZE przy jak najniższych kosztach.
Ponadto kompetencje prezesa Urzędu Regulacji Energetyki będą rozszerzone, a katalog naruszeń, za które URE może nałożyć karę zostanie uaktualniony.
Jeśli pracujesz w branży energetycznej lub w organach administracji publicznej wykorzystujących prawo energetyczne albo jesteś przemysłowym odbiorcą energii, warto zapisać się na szkolenia prawo energetyczne. Dowiesz się na nich jakie dokładnie zmiany przewiduje nowelizacja ustawy Prawo energetyczne. Poznasz również najlepsze praktyki w zarządzaniu nośnikami energii oraz nowe obowiązki wytwórców energii.
Prawo energetyczne to nie jedyna dziedzina, w której zmieniają się regulacje. Gospodarka odpadami, prawo pracy, zamówienia publiczne – warto trzymać rękę na pulsie i orientować się w aktualnych przepisach. W IIST znajdziesz różnego rodzaju kursy i warsztaty – zarówno stacjonarne, prowadzone w dużych miastach, jak i online – które pozwolą rozwinąć kompetencje Twoich pracowników. Szkolenia ochrona środowiska, zarządzanie czy projekty unijne – możesz wybierać w szerokiej ofercie i wybrać kurs dopasowany do potrzeb Twojej firmy.
Regulacje prawne dynamicznie się zmieniają. Warto być z nimi na bieżąco – w przeciwnym razie na firmę mogą zostać nałożone kary finansowe za łamanie przepisów. Nie czekaj – zapisz się na szkolenia z zakresu prawa energetycznego już dziś.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz