Zamknij

Obóz w Rewalu, juniorzy na testach w I lidze

12:00, 24.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Obóz sportowy w Rewalu już za Zielonymi! 

Pod opieką trenerów - Witolda Piasnego i Jerzego Cyraka - zostało przeprowadzone szkolenie z siedemnastoma chłopcami z roczników 2007 i 2006. Rewal to znany nadmorski kurort, do którego w okresie letnim przyjeżdżają odpoczywać ludzie z całej Polski, a także z różnych krajów europejskich. Miejscowości położone nad polskim morzem są coraz bardziej popularne również w okresie zimowym. Możliwe jest tam prowadzenie zajęć treningowych na otwartych boiskach ze sztuczną trawą. Cała gmina Rewal (m. in. Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Pobierowo) dysponuje dobrą bazą treningową - boiska ze sztuczną trawą, duże hale sportowe, siłownie, sale fitness oraz Aqua Park. Takie zaplecze pozwala na przeprowadzenie nie tylko profesjonalnych zajęć w każdym wieku szkoleniowym, ale również na relaks, odnowę biologiczną i przyjemne spędzenia czasu. Dużą wartością jest oczywiście możliwość spacerowania czy odbywania zajęć na plaży, nie wspominając o... jodzie zawartym w nadmorskim powietrzu.

Zieloni wraz ze swoimi trenerami już pierwszego dnia wyjazdu udali się na trening, który został przeprowadzony na rewalskiej hali. Miejsce to słynie z rozgrywania od wielu lat ogólnopolskiego zimowego turnieju "Rewalandia". Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na kolację, a tuż po niej odbyły się pierwsze zajęcia regeneracyjne i relaksujące na krytej pływalni należącej do ośrodka. Wieczory nad morzem to nie tylko relaks w wodzie, ale też zajęcia integracyjne, wspólne zabawy czy pogadanki na temat zdrowego odżywiania i sportowego trybu życia. We wtorek przeprowadzono poranny trening na boisku, następnie spacer po plaży i wieczorem zabawy w Aqua Parku Sandra Spa w Pogorzelicy.

Bardzo intensywnie zapowiadała się środa - poranny trening na boisku, a potem sparing z zespołem rocznika 2006 Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Mecz sparingowy zakończył się wygraną miejscowych 3:1, ale UKS-iaki, mimo młodszego wieku, zaprezentowali się bardzo dobrze! Czwartek rozpoczął się porannym treningiem, a po południu przeprowadzono zajęcia na plaży. Wieczór Zieloni spędzili w Aqua Parku w Pogorzelicy. Pod znakiem "ciężkiej pracy treningowej" przebiegł piąty dzień obozu. Podopieczni UKS-u Śrem odbyli dwie jednostki treningowe na boisku. Zajęcia poranne poprzedzone były ćwiczeniami funkcjonalnymi i zabawami sprawnościowymi na salce fitness. Następnie Zieloni zregenerowali się w basenie należącym do ośrodka. Ostatni dzień pobytu w Rewalu to możliwość rewanżu z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Niestety, i tym razem Młodziki zeszli z boiska przegrani 4:2. Zdecydowanie widać było trudy odbytej kolonii. Mimo to należało uznać, że sparing był wartościowy pod kątem szkoleniowym.

Sobotnie spotkanie zakończyło obóz, a tygodniowy pobyt w Rewalu należy uznać za bardzo udany. Zostały zrealizowane cele szkoleniowe i aspekty integracyjne. Dowodem na to był aktywny i chętny udział chłopców we wszystkich zajęciach. Mimo ciężkiej pracy, jaką uczestnicy włożyli w treningi i sparingi, jak sami mówią – było super!

Testy juniorów w pierwszoligowym klubie

 

Trzej zawodnicy Juniora Młodszego (2003): Bartek Kabaj, Szymon Kędziora i Kuba Tomaszewski, odbyli testy na zaproszenie pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Już pięciu wychowanków tego rocznika gra dziś poza UKS Śrem w klubach w całej Polsce (Damian Kołtański - Lech Poznań, Max Hyżyk i Michał Wojciechowski – Warta Poznań, Borys Boczar – Fase Szczecin, Kamil Chiliński - Raków Częstochowa). Gratulujemy!

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone