Sukces Orlików, sparingi Juniorów Starszych i Seniorów UKS

14:37, 26.02.2019 J.K Aktualizacja: 09:47, 01.03.2019
Skomentuj

Nie było mocnych na Orlików UKS Śrem

Konsekwentnie i z coraz lepszym skutkiem rozwija się drużyna Orlików Starszych (2008). Jeszcze niedawno dopiero pukała do drzwi I ligi, by po niewiele ponad roku stać się jej mocnym elementem. Kolejne wygrane turnieje oraz wyniki w sparingach potwierdzają, że realizowany plan szkoleniowy przynosi spodziewane efekty. Nie inaczej było na turnieju w Mosinie.

Orliki mają za sobą intensywny weekend. W sobotę, 23 lutego, wzięli udział w turnieju Joma Cup w Mosinie. Zespół Orlików wspierali także zawodnicy Orlików 2009 – Piotr Śron i Damian Muchowski. Fazę grupową śremianie rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z gospodarzami turnieju, zespołem UKS Orlik Mosina 5:1, następnie z LPFA Opalenica 9:1, a także z Wielkopolską Komorniki 4:2. Z dziewięcioma punktami Zieloni czekali na ostatni mecz derbowy między UKS-em a Wartą Śrem. Orliki zwyciężyli 4:2, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału. Tam zmierzyli się z drużyną UKS Orzeł Granowo, z którą tydzień temu na turnieju w Zaniemyślu Zieloni przegrali. Chłopcy chcieli się zrewanżować i od samego początku spotkania dominowali na boisku, by ostatecznie wygrać 6:1. W finale ponownie derby – po zaciętej rozgrywce pełnej emocji i jednym błędzie w obronie, Zieloni wygrali z Wartą Śrem 2:1, tym samym po ciężkim dniu zameldowali się na podium. Wyróżnionym zawodnikiem w drużynie został Piotr Śron (2009), a zawodnikiem turnieju jego rówieśnik, Damian Muchowski. Trenera Witka Piasnego oprócz zwycięstwa zespołowego niezmiernie cieszy również wyróżnienie zawodników UKS-u. Wielkie brawa!

Trafione transfery i udany sparing

Pięciu zawodników więcej liczy drużyna Seniorów w porównaniu ze składem rundy jesiennej. Po powrotach kontuzjowanych wychowanków, Pawła Gawareckiego i Mateusza Rochowiaka, którzy z meczu na mecz robią postępy, coraz bardziej w składzie zaznaczają się zawodnicy wytransferowani w okienku zimowym: Jakub Strzelec i Marcin Kolański. Nowi członkowie drużyny świetnie wkomponowali się w jej skład, wnosząc nową jakość - zwłaszcza do gry ofensywnej. Szeregi obrony wzmocnił zaś Konrad Ratajczak, który będzie jej poważnym wzmocnieniem. Kadrę Seniorów UKS Śrem tworzy 22 zawodników, nie licząc aspirujących do odgrywania ważnej roli w seniorskiej piłce zawodników Juniorów grających na co dzień w ligach wojewódzkich. Wszyscy czekamy na wyleczenie kontuzji Mateusza Mikołajczaka i Dominika Kościuszki. Tak szeroka kadra pozwala na optymizm na długą, wiosenną rundę.

UKS Śrem - Luboński KS 5:3

Bramki: J. Strzelec x2, D. Biernat, M. Rochowiak, P. Buliński

Kolejny mecz mają za sobą Seniorzy. Ponownie zmierzyli się z silniejszym rywalem, grającym w A klasie - Lubońskim KS. Ku zaskoczeniu gości, już od początku spotkania Zieloni wzięli się ostro do pracy i już w drugiej minucie Jakub Strzelec zdobył pierwszą bramkę. Chwilę później Seniorzy strzelili gola na 2:0, lecz sędzia pokazał spalonego. Kolejne dwie wyśmienite okazje zmarnował Konrad Kistowski i zamiast wysokiego prowadzenia w 25 minucie, jedna z kontr zakończyła się utratą bramki. Dwie minuty później Norbert Konieczny trafił w słupek i na domiar złego w 34 minucie Seniorzy stracili drugą bramkę. Końcówka jednak tej bardzo dobrej i emocjonującej połowy należy do nich - po rzucie karnym Dawid Biernat doprowadził do remisu, a następnie Mateusz Rochowiak ustalił wynik pierwszej połowy na 3:2. Druga część spotkania to w dalszym ciągu bardzo dobre widowisko i wiele sytuacji podbramkowych. Historia z pierwszej połowy powtórzyła się - zamiast podwyższenia wyniku, w 60 minucie Kistowski trafił w słupek, a później Luboński doprowadził do remisu. To nie koniec emocji. Następnie drużyna seniorska znów wyszła na prowadzenie. Debiutanckiego gola w barwach UKS-u Śrem, po pięknym dośrodkowaniu Koniecznego, strzelił Piotr Buliński. W 85 minucie kropkę nad i postawił Jakub Strzelec, ustalając wynik na 5:3.

Skład: T. Nowaczyk, M. Nawrot, D. Biernat, H. Szymański, M. Szymański, J. Strzelec, B. Frankiewicz, M. Kolański, N. Konieczny, K. Kistowski, M. Rochowiak, Ł. Jakubiec, P. Gawarecki, P. Buliński, P. Kołacki

Zdolna młodzież ma duże aspiracje

Po udanych debiutach czterech zawodników Juniorów w drużynie seniorskiej zespół rocznika 2002 zmierzył się z zawodnikami z Pleszewa, również grającymi w lidze wojewódzkiej. Młodsi o rok koledzy, Juniorzy 2003, zagrali z Koziołkiem Poznań. Intensywność gry Zielonych robi wrażenie nie tylko na kibicach, ale z uznaniem wypowiada się o niej również dyrektor sportowy klubu, Jerzy Cyrak. Po dwóch kolejnych transferach drużyna Juniorów 2002 liczy już 18 zawodników. Podobnie sytuacja ma się w roczniku 2003. Na pewno gra w drużynie seniorskiej wzmocniła mentalnie piłkarzy, a Seniorów zmusza do większego wysiłku na treningach, bo zielona młodzież ma wysokie aspiracje.

Sparing Juniorów Starszych (2002)

UKS Śrem - Stal Pleszew 3:1

Bramki: J. Majda, B. Gapys, M. Kufliński

W sobotę, 23 lutego, Juniorzy rozegrali kolejny mecz sparingowy, kończąc bardzo udany i intensywny tydzień (w środę zwycięstwo w Jarocinie z miejscową Jarotą 3:0). Zespół Stali występuje tak jak Juniorzy w lidze wojewódzkiej, ale w grupie południowej, więc mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też był. Od pierwszych minut spotkania Zieloni wzięli się ostro do pracy i już w 10 minucie po rzucie wolnym Adama Wojciechowskiego, bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Chwilę później UKS Śrem strzelił pierwsza bramkę. Rzut wolny wykonywał Maciej Skrzypczak, piłkę przedłużył Wojciechowski i dzieło zakończył Jakub Majda. Do przerwy jeszcze dwa groźne strzały Mikołaja Kuflińskiego, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie nadal stroną dominującą byli śremianie i udokumentowali to strzeleniem drugiej bramki. Indywidualną akcją popisał się Bruno Gapys i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Dwie minuty później było już 3:0, a strzelcem bramki został Mikołaj Kufliński. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w 80 minucie i ustanowili wynik rozgrywki na 3:1. Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo, trzeci sparing i trzecia wygrana. Juniorzy tym razem czekają na bardzo ciężki mecz i groźnego przeciwnika, którym niewątpliwie będzie drużyna Kotwicy Kórnik (rocznik 2001).

Skład: H. Antkowiak, M. Skrzypczak, B. Gapys, I. Rydzewski, M. Kufliński, M. Hoch, J. Majda, B. Jurga, M. Kufliński, A. Wojciechowski, W. Springer, P. Mańczak, D. Kołacki, B. Rochowiak